Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Alextv

Samsung UE32J5200 imagine manjita

Recommended Posts

Placa de baza BN41-02360

T-con BN41-02111A

Display -JJ032BGLV4H

Sursa externa

Are imaginea manjita. Va rog ajutati.ma si pe mine, daca a mai intalnit cineva defectul si cum l.a reolvat. Este defect de display sau t.con? Nu as cumpara t.conul degeaba. Multumesc.

Acum 36 minute, Florinel TV a spus:

Pune o poza cu defectul sau un video, sa ne dam seama de unde este defectul

20200928_125807_compress0.jpg

Edited by Alextv
Trebuie sa adaug poze

Acum 9 minute, validae a spus:

Dai click pe poză şi alegi ,,Copy image adress,, sau cum o mai scrie la sistemul tău..

Multumesc, si imi cer scuze pt.iesire.

Edited by Alextv

Defect tipic pt seria J acest eeprom 24c512 sau de capacitate mai mica.

Bine ar fi sa puneti alta memorie programata, noua sau din recuperari.

Edited by bobo

Acum 15 ore, Gabriel_S a spus:

Binul pentru 24c256

https://files.fm/f/tcswbqng

Va multumesc pentru implicare. Intre timp l.am abandonat pentru alte aparate. Florine, n u se rezolva prin factory reset,am facut. Azi mi.a intrat unul identic in service, cu display spart. Cu placa acestuia merge perfect. Acum sunt convins ca "buba" este binul din aceasta memorie. Ok. acum am placa buna din care as lua binul, dar am o mare problema. Nu gasesc  nenorocita de memorie. Nu stiu care este. Am o stare nashpa. Va rog putin ajutor. Promit sa pun binul bun aici pentru colegi. Atasez poza cu placa.

20200930_151631_compress99.jpg

Edited by Alextv
Acum 10 minute, Alextv a spus:

Va multumesc pentru implicare. Intre timp l.am abandonat pentru alte aparate. Florine, n u se rezolva prin factory reset,am facut. Azi mi.a intrat unul identic in service, cu display spart. Cu placa acestuia merge perfect. Acum sunt convins ca "buba" este binul din aceasta memorie. Ok. acum am placa buna din care as lua binul, dar am o mare problema. Nu gasesc  nenorocita de memorie. Nu stiu care este. Am o stare nashpa. Va rog putin ajutor. Promit sa pun binul bun aici pentru colegi. Atasez poza cu placa.

20200930_151631_compress99.jpg

Aveti poza aici : 

Gata , am rezolvat.A mers cu rescrierea binului postat de "Gabriel_S" Merge perfect. Va multumesc tuturor pentru ajutor. Nu mai are rost sa scot binul din placa mea cea buna. Atasez poza.

20200930_161739_compress20.jpg

Edited by Alextv