Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Bancuri v2 - fara poze !

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Definitia democratiei: trei lupi si o oaie decid, prin vot, ce sa manince la prinz.

- De ce exista atitea organizatii impotriva hainelor de blana si nici una impotriva hainelor de piele?
- Pentru ca e mai simplu sa hartuiesti  femei bogate, decit gastile de motociclisti!
 

Link spre comentariu

Bashar al-Assad a cerut ONU o intervenție rapidă în SUA, pentru reinstaurarea democrației. 
Imediat președintele Ashraf Ghani a anunțat că Afganistanul își manifestă disponibilitatea de a trimite trupe în SUA și de a le menține până când americanii vor arăta că sunt, totuși, deciși să urmeze calea democrației și că nu mai este niciun pericol să se rătăcească de la acest drum drept.

Link spre comentariu

12. Aug.: -Ne-am cumparat o casă nouă în Canada. Sunt foarte emoţionat. Aici e atât de frumos. Munţii sunt de o splendoare nedescrisă. Abia aştept să îi văd acoperiţi de zăpadă.

 

14. Oct.: -Canada e cea mai frumoasă ţară de pe Pământ. Frunzele au primit toate acele minunate nuanţe de culoare galbenă şi portocalie. M-am plimbat cu maşina prin natură şi am văzut câţiva cerbi. Sunt atât de graţioşi. Cerbii sunt cele mai frumoase animale. Cred că am ajuns în paradis. Iubesc Canada!

 

11. Nov.: -Ziua sărbătorii naţionale. În curând începe vânătoarea cerbilor. Nu îmi vine să cred că cineva poate să ucidă un animal atât de frumos. Sper că va ninge în curând. E atât de frumos aici.

 

2. Dec.: -Azi noapte a nins pentru prima oară. M-am sculat şi am văzut că este alb peste tot ca în cele mai frumoase vederi. Am ieşit afară, am curăţat în faţa casei şi apoi ne-am bătut cu bulgări de zăpadă (eu am câştigat). Când a trecut maşina de curăţat zăpada am curăţat din nou în faţa curţii. Ţară deosebită! Iubesc Canada!

 

12. Dec.: -Azi noapte a nins iarăşi. Maşina a curăţat zăpada din nou. Ne-a blocat intrarea în curte. Aici e splendid.

 

19. Dec.: -Azi noapte a nins iarăşi. N-am putut să scot maşina să merg la lucru. Aici e într-adevar foarte frumos numai că sunt obosit de curăţat zăpada (lopătărie). Din nou maşina aia blestemată.

 

22.Dec.: -Căcatul ăsta alb nu s-a oprit toată noaptea. Am bătături la mâini de la lopată şi mă doare spatele. Această maimuţă cu maşina parcă se ascunde după colţ şi numai aşteaptă să termin de curăţat în faţa curţii. La naiba!

 

25. Dec.: -Craciun fericit pe naiba! A nins din nou. Zăpada asta nenorocită! Daca îl prind pe obsedatul ăla cu maşina îl omor. Fu¤%¤#le …… că nu aruncă mai multă sare (pentru topit zăpada) pe şosele.

 

27. Dec.: -Azi noapte iarăşi zăpadă. Nu ies de trei zile din casă, doar că dau cu lopata într-una după ce trece maşina. Nu pot pleca nicăieri! Autovehiculul este blocat sub un deal de zăpadă şi mai e şi foarte frig pe deasupra. Au spus că la noapte va mai cădea înca 30 cm de căcatul ăsta de zăpadă.

 

28. Dec.: -Prognoza a fost proastă. S-au mai depus 50 cm, nu 30 cm! Dacă se continuă aşa, nu se va topi până la vară. Maşina de curăţat a rămas blocată şi maimuţoiul a venit la mine să îmi ceară lopata. I-am spus că am rupt deja 6 curăţând rahatul ce mi l-a aruncat în faţa curţii. Era cât pe ce să îi dau în cap cu lopata.

 

4. Jan.: -Am ieşit din casa în sfârşit. M-am dus până la alimentară să cumpăr de mâncare şi la întoarcere am lovit un cerb. Autovehiculul a fost avariat în valoare de $3000. Bestiile de cerbi trebuie omorâte. Sunt peste tot. De ce oare nu i-au omorât vânătorii toamna trecută?

 

3. Mai: -Am dus maşina la mecanic. Incredibil cât de mult a ruginit de la sarea aia nenorocită care se aruncă peste tot, tot timpul iernii ca să topească zăpada şi tot degeaba.

 

10. Mai: -Mă mut înapoi în România. Nu îmi pot imagina cum cineva normal poate trăi în Canada asta!

Link spre comentariu

Cui nu-i convine, să se mute in Africa sau Australia, la şerpi şi scorpioni, în țările arabe cu furtuni de nisip, nu de zăpadă, în Brazilia la fete cu fundul mare, ...

E loc pentru toată lumea, pe această minunată planetă!

Pentru cei aventuroşi/neadaptați/plîngăreți, eu am un singur sfat:

Stați naibii acasă, şi nu vă mai plîngeți de condițiile de acolo!

E greu în Romănia, dar ce credeați, că afară este Raiul?

Nu vă supărați pe mine, pentru postare, dar parcă pentru unii, este greu oriunde s-ar afla sau ar muncii.

Să aveți o zi bună, căldură in casă şi în suflet, şi să aveți ce pune pe masă!

Restul vin de la sine, sau de la Doamne-Doamne!

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări