Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Activare DEBUG si conectarea RT809H pentru Diagnostic


Postări Recomandate

Acum 54 minute, Costica Tv a spus:

Ca sa nu mai pierzi timp mult sa faci poze la monitor cu telefonul, foloseste programul din Windows Snipping Tool

 Sau se apasa tasta "Print Screen", apoi se deschide "Paint", apoi Lipire, si Salvare Ca. Se obtine

Foto la Desktop. Eu decupez imaginea dorita cu ACDSee, o versiune veche de cand aveam WIN 98.

Editat de sorintv
Link spre comentariu
33 minutes ago, sorintv said:

  Eu decupez imaginea dorita cu ACDSee, o versiune veche de cand aveam WIN 98.

Pai asta face si Snipping Tool, decupezi ce ai nevoie din imagine...am renuntat imediat la captura desktop cu tasta "Print Screen" cand am aflat de Snipping Tool din windows...

Link spre comentariu
1 oră în urmă, sorintv a spus:

 Sau se apasa tasta "Print Screen", apoi se deschide "Paint", apoi Lipire, si Salvare Ca. Se obtine

Foto la Desktop. Eu decupez imaginea dorita cu ACDSee, o versiune veche de cand aveam WIN 98.

 

Deja ati poluat topicul, sper sa se stearga si sa ramana totul pe subiect, la mine nu merge cu "Print Screen" si din aceasta cauza folosesc telefonul, merge repede si cu telefonul il conectez prin cablu de date si imediat salvez ce poza vreau pe laptop

Link spre comentariu
Acum 11 minute, Costica Tv a spus:

Noi am vrut sa-ti dam un sfat util, daca am infectat topicul... altadata nu se mai repeta.

 

Asta trebuia in privat sa spui, colegu sorintv a facut bine cu postarea lui cu debug activat :aplauze asa trebuie sa facem toti pentru a ne fi mai usor in a repara un tv la care nu stim de unde sa incepem, RT este destept doar noi nu stim sa il folosim, dar impreuna vom reusi si ne va fi mult mai usor, unde-i unu nu-i putere, la nevoi si la durere, unde-s doi puterea creste reparatul va sporeste si usor va fi pe zi ce trece

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...

Are cineva ideie de ce nu imi afiseaza corect ce se vede in poze ?, de azi dimineata de la ora 6 ma tot chinui si nu mai reusesc, am incercat si inainte cu CH341A cand nu aveam RT809H si aceiasi situatie, acum m-am conectat la un Samsung UE32D5500 perfect functional....am incercat sa schimb anumite setari din "SecureCRT" si degeaba ca afiseaza numai hieroglife in loc sa afiseze corect ce executa firmware-ul

Poate o fi si pe forumul asta vreun om destept sa ma "lumineze" si pe mine ca sunt deja in intuneric total.

O fi vre-o setare gresita din windows 10 de nu afiseaza corect literele ?

 

1651852645_CapturePRINT.thumb.PNG.36ad73fbfb4ef7a168c53ca59986135f.PNG

 

271323443_CapturePRINT2.thumb.PNG.c6ec1012866b10b36799fc6cdd8b14d7.PNG

 

 

 

 

 

Editat de Costica Tv
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări