Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Stefan

PicoLog 1216 sau similar

Recommended Posts

Cumpar placa / sistem de achizitie pe USB (nu PCI, RS232, paralel):

-  minim 10 canale de intrare si cel putin 12 biti;

- tensiunea maxima de intrare nu conteaza, ideal era minim +/-20V dar nu cred ca gasesc asa ceva;

- sa poata achizitiona macar 10 esantionae / secunda (nu ma intereseaza pentru semnale rapid variabile in timp)

- software-ul pentru PC sa fie macar ca la PicoLog (adica sa pot pune denumiri la canale, salva / exporta inregistrarile, afisare plot sau table, posibilitatea de formule);

Buget maixm alocat? 150Euro, adica cu 50E sub un PicoLog 1216 din magazin (altfel il cumpar de acolo nou si cu garantie).

Multumesc.

Daca nu iti place ceea ce ai comandat, cred ca am pe undeva cel putin un Redlab 1208.

Ar mai fi si un HP (Keysight) 34970 cu o placa de achizitie inclusa multiplexer (suporta 3), dar e un pic peste buget.

Edited by one

@one mulțumesc pentru oferte. HP-ul e mult peste ce am eu nevoie și probabil prețul este pe măsura aparatului. Redlab e ok dar trebuie să verifice cum e software-ul (ce știe să facă, e free ...).

Pentru altele detalii revin pe privat.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines