Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Vasile

Loc de aberat

Recommended Posts

Deh... nu le mai plac cele de la Electrecord (chiar si de pe youtube ca sa fie "trendy"). Nu are rost sa mai amintesc de teatru radiofonic...ori Radio romania cultural.

Nu mai stiu cine avea la semnatura pe forum ceva in genul: " in curand filmul Idiocracy va deveni film documentar! ". Cred ca asa va fi! Traiasca "scoala online" :rade:

Vremurile deja s-au schimbat si valorile la fel (din pacate).

Nu trebuie sa ne uitam peste gard la altii, avem chiar la noi exemplu:

Maricel Păcuraru, patronul Realitatea TV, surprins într-o ședință: „Respectă infractorii, mă! Cine nu e infractor în ziua de azi înseamnă că e prost! Nu are ce căuta în business!”

Cine nu are timp, poate viziona cideo-ul direct de la minutul 1:26.

Băi, respectă infractorii, mă! Cine nu e infractor în ziua de azi înseamnă că e prost! Nu are ce căuta în business!

Mai avem ceva de adaugat?!

Pai de ce sa nu-i respecti, nu sunt si ei oameni ? think_40x40.gif

sunt si ei oameni doar ca sunt niste scursuri

Acum 22 ore, RoGeorge a spus:

Nenea!

eu mi-am eliberat intestinul pe mine de ras la aceste povesti, sunt descrierea perfecta a stupizeniei numita politica corecta

eu de azi sunt o persoana indefinita fizic si mental, cu mici deficiente de comportament

Acum 18 ore, maxente a spus:

Pai de ce sa nu-i respecti, nu sunt si ei oameni ? think_40x40.gif

Respectul reprezintă atitudinea sau sentimentul de apreciere, stimă și considerație față de o persoană, o idee sau o instituție.

Respectul reprezinta o valoare morala care se manifesta in multiple feluri. Respect inseamna sa ne manifestam politicos si amabil in relatie cu ceilalalti. De asemenea, respectul se observa si in modul în care vorbim, aratand intelegere, corectitudine, punctualitate, apreciere si grija pentru comportamentele si sentimentele interlocutorilor. Respectul se manifesta nu numai fata de sine sau de ceilalti oameni, dar si fata de comunitate. Respectul pentru comunitate se poate manifesta prin: cunoasterea realizarilor si promovarea traditiilor comunitatii, purtarea cu mandrie a numelui si a portului popular.

Pai, il poti stima pe ala? De ce? ca nu m-a respectat pe mine?

Oamenii aia care trebuie respectati, cum au fost politicosi, CORECTI cu mine?

La marginea orasului Francfurt ,pe malul raului     Ortenberg    mai multi localnici au vazut un krokodil ,lungime aprox 1m ,politia cauta ...animalul....Autoritatile au dat asigurari ca la marimea asta nu e periculos.....

Este deja al doilea caz, unul a mai fost vazut in alta zona a Germaniei in raul Unstrut...

e7QktkpTURBXy83MTAyYjI1ZDBmMDY2ZjdlMTNhN

Edited by Усилитель

România, printre cele mai violente țări din UE. Ultima statistică Eurostat (2017) o clasează pe locul cinci la rata omorurilor. Nordul Moldovei și Oltenia, printre cele mai violente locuri din UE.

Assault-related-deaths-national-952x1024

Deși Țările Baltice și Malta sunt pe primele locuri în ultimele statistici centralizate de Eurostat (2016-2017), care raportează numărul omorurilor la suta de mii de locuitori, acesta este un efect statistic, rezultat din populația mică a acestor țări. 

Cu 285 de decese care au legătură cu un atac (lovituri cauzatoare de moarte și omoruri în toate formele de agravare) România depășește țări cu o populație dublă, așa cum ar fi Polonia și este, din punct de vedere numeric, apropiată de nivelul unor țări cu populație triplă (Italia – 302 omoruri pe an) sau chiar de patru ori mai mare (Germania – 367 de omoruri pe an). 

Ca rată a incidenței, în România au fost în 2017 (ultimul an pentru care există statistici) 1,5  omucideri la suta de mii de locuitori, dublu față de media europeană, triplu față de Franța și Germania și de peste 11 ori mai multe decât în Marea Britanie.

regional-1024x856.jpg

Din statistica pe zone a Eurostat reiese că Oltenia și Moldova sunt printre cele mai nesigure zone din Europa, cu o rată a omorurilor de peste 1,5 omoruri pe an la suta de mii de locuitori în Oltenia și peste 2,5 omoruri la suta de mii de locuitori în nordul Moldovei.

Totuși, acest indicator este în scădere atât în România cât și la nivel european.

Cele mai sigure zone din România sunt Banatul și zona București-Ilfov.

Sursa: Eurostat

moldovenilor li se trage de la bautura iar oltenilor de la prostie

Și acum să vedem cine reacționează primul. Un moldovean sau un oltean? :85

LE

@Vasile, treaba ta da' o să rămâi fără useri, că mai mult din zonele pomenite se constituie grosul.

Edited by mama

Acum 22 ore, Vasile a spus:

sunt si ei oameni doar ca sunt niste scursuri

Uite ce zice Vasile, cand se intalnesc 2 unul dispare.

@daniels 

vorbeam despre infractori si nu despre olteni si moldoveni, cand am spus asta nici macar nu era postarea lu mama

Acum 48 minute, mama a spus:

@Vasile, treaba ta da' o să rămâi fără useri, că mai mult din zonele pomenite se constituie grosul.

dece trebuie sa generalizam ? 

doar nu sunt toti infractori, ma refeream strict la criminali.

Acum 3 ore, Vasile a spus:

moldovenilor li se trage de la bautura iar oltenilor de la prostie

In general de la saracie se trage, iar daca acolo unde e saracie mai e si prostie multa ''succesul'' e garantat.

Arpopo de olteni si de moldoveni, vezi ca plin Bucurestiul de ei :rade:

Acum 5 minute, maxente a spus:

Arpopo de olteni si de moldoveni, vezi ca plin Bucurestiul de ei

Ce bine ca nu stau in Bucuresti :49

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines