Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Vasile

Loc de aberat

Recommended Posts

Acum fo 20 de ani, era un site cu unul imbracat in pui de gaina. Textual ii spuneai ce giumbuslucuri sa faca... si le facea.

Un alt fel de videochat, nu stiu cum facea ala bani din asta.

In fine, o fi fost fetishul lui.

Pana tipam noi tipa altii...

O bucatica de lista,la zi.

Screenshot_20200720-213947_Firefox.jpg

totusi ne tinem bine, suntem pe locul 2 in europa dupa uk... suntem adevarati "martiri"

sper sa crape toti cei care refuza tratamentul

Spania de 3-4 zile are cate 1500 de noi cazuri, s-a decis portul de masca obligatoriu si pe plaja. Franta a avut vineri samba si duminica cate 800 de noi cazuri, deci nu suntem noi chiar premianti. De duminica am inceput si noi sa avem numarul de noi cazuri in scadere. Trebuie sa nu ne pierdem speranta si sa practicam portul de masca si spalatul pe maini. 

Sunt sigur ca  relatarile Andreei Esca i-a mai adus cu picioarele pe pamant pe multi "eroi".

Ce a spus CTP:

Cred că până și doamna aceea care a pălmuit vânzătoarea în magazin – ați dat mai devreme acele imagini – pentru că vânzătoarea a îndrăznit să îi spună că nu poartă mască, cred că până și acea persoană atât de agresivă și de ignorantă, dacă a văzut-o pe Andreea Esca în această seară, cred că s-a mai clintit înlăuntrul ei.

Guest

Da.

Posted (edited)
Acum 48 minute, merck a spus:

Sunt sigur ca  relatarile Andreei Esca i-a mai adus cu picioarele pe pamant pe multi "eroi".

Mare noroc are tara asta ca prezentatoarele de stiri! Ce autoritati, Arafat, Vela, Tataru, GCS, relatarile pacientilor, ambulante in coada de asteptare .... Esca salveaza prostimea din tara.

ROMANIA:

w60ac8csrva51.jpg

Oare pe astia a reusit sa-i conving doamna Esca? Adica doamna ce doar cu cateva zile in urma se etala pe la nu stiu ce evenimente mondene.

Sau pe astia?

https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/pelerinaj-cu-moastele-sf-ioan-cel-nou-la-suceava-mii-de-oameni-au-iesit-in-strada-multi-fara-masti-si-fara-distantare-sociala-1328000

Cand comparati numarul de cazuri din Romania cu cel din alte state e bine sa comparati si numarul de teste efectuate, populatia, sistemul medical si personalul ...

Edited by Stefan

Guest

Unde am birourile, a murit paznicul de carcalac. Și acum sunt câțiva care spun că nu...

Probabil că trebuie să le moară juma de neam să priceapă.

46 minutes ago, Stefan said:

Cand comparati numarul de cazuri din Romania cu cel din alte state e bine sa comparati si numarul de teste efectuate, populatia, sistemul medical si personalul ...

Nu ai cum sa faci o asemenea comparatie pentru ca sunt prea multe variabile. Pe moment se compara numarul de noi cazuri la 100.000 locuitori. Se pleaca de la premiza ca testarea (numarul de teste zilnicice, alegerea persoanelor testate etc.) se face cu scopul de a eradica virusul. In alte parti ale globului costul testarii este un impediment.

Referitor la Andreea Esca, eu zic ca orice mijloc folosit este bun atat timp cat te ajuta sa se atinga rezultatul propus. Vrem nu vrem, trebuie sa recunoastem ca populatia din Romania se informeaza de la TV si nu citesc articole de specialitate (in engleza). Poporul se pisa cu bolta pe recomandarile somnitatilor internationale in domeniu si respecta "poruncile" dobitocilor care apar pe sticla. 

Personal nu am o parere buna despre Arafat (are ceva tinichele legate de coada si intodeauna se va pune bine cu puterea pentru a ramane in functie) insa a fost singurul roman care a inchis video conferinta cu mircea badea cand acesta continua sa fie dobitoc si sa o faca pe-a inteligentul dand o lectie intregului popor. Asa trebuie procedat cu idiotii. Imi fac un pacat (dar poate va aduce un folos) si imi doresc sa crape (da dupa un lung sejur prin reanimare) de covid-19 cineva din familia lui badea si gadea si apoi sa vedem daca schimba macazul sau nu. Eu zic ca  2-3 victime de caciula vor fi indeajuns ca sa le schimbe discursul idiot. 

A ajuns Esca "exemplul" neamului!A trebuit sa "sape" presa de scandal ca onor cucoana tacea malc!Parca era o super vedeta si era rusinos sa fie bolnava...

Iar povestea asta cu speriatul lumii nu are sfarsit...Nimeni n-are habar cat de infectata,neinfectata,este populatia in ansamblu.Testand ici,colo,de multe ori aiurea,nu poti avea o imagine de ansamblu.De ce naiba nu invatam nimic de la ai din Vest?Ca nu mai luam lumina de la rasarit...

Da, covidul si copiii televiziunilor

Da, 996 de cazuri în ultimele 24 de ore. Suntem pe cale de a deveni noua Italie. Mă miram să nu fim cei mai proști din Europa. 

Să închidă naibii tot și o luăm de ĺa capăt. 

Guest

Suntem fruntași, trăiască România. Spirit latin, vorbă lungă, familii numeroase... Ne doare la basca de reguli și conduită.

Si de igiena.

Acum 6 ore, BRANCA a spus:

.Testand ici,colo,de multe ori aiurea,nu poti avea o imagine de ansamblu.

Eu am mai spus, imaginea de ansamblu o ai dacă monitorizezi numărul pacienților internați la ATI cu sindrom respirator. S-a cam dublat numărul de când cu relaxarea. 

Aici nu e loc de manipulare, chestiunea e clară. Din numărul total și real de infectați X % ajung la reanimare, că vor sau că nu vor. 

Asta-i cel mai bun "barometru".

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines