Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Vasile

Loc de aberat

Recommended Posts

Iara nu mai aBEREaza nimeni...Si eu am fost fan Craiova Maxima.Pe jucatori ia cam mancat bautura.Un amic,de loc din Strehaia,mi-a povestit de intalnire lui cu craiovenii.Veneau la Strehaia,invitati,si jucau amicale.Apoi chef la greu...chercheleala la greu...

La Craiova imi povestea altcineva ca la prins pe raposatul Balaci ko,cu toata trupa, la restaurantul Jiul.Se pilise si se pisha intr-o halba de bere!...

S-a cam dus ideea de meciuri cu spectatori...Înainte când nu erau suporteri era ciudat, acum începe. Să între în normalitate, și ce e mai trist, la noi și așa nu mai erau meciuri adevărate, asta cam de prin 2010 încoace. 

Eu am zis, era performanței în fotbal a apus la noi odată cu schimbările politice din '89. 

Cheia performanței este acumularea  de jucatori valoroși la echipă. În dictatură erau ținuți cu forța, în democrație îi ții cu bani (mulți) iar milionarii noștrii de carton sunt mult  sub patronii de cluburi din vest, ca potență financiară. 

Nici Argentina nu mai e "mașina de fotbal" de pe vremea dictaturii militare.  Și la ei forța politicului de atunci și-a pus amprenta, deși lucrurile stăteau un pic alltfel comparativ cu situația de la noi (era o dictatură anticomunistă).

...............................

Actualmente în Ro s-au cam stins pasiunile intense pentru un club sau altul în rândul poporului, odată cu scăderea dramatică a valorii echipelor.

Imi amintesc ce nebuni eram (noi, puștanii din Ghencea) în epoca de glorie a Stelei. Dacă zicea cineva ceva rău de Steaua și scăpa doar cu câteva înjurături se putea considera norocos. Pentru că deseori se lăsa și cu "machiaj" la ochi, cum spunea @Thunderer :rade:.

Posted (edited)

.

Edited by RoGeorge

La 31.07.2020 la 2:10, Vasile a spus:

Chiar va indemn sa aveti cat mai multa creativitate si stare de spirit 

Se invarte camera cu mineee, e bineeee

Car femeia sus pe bloc sa o facem la inaltimeeee

Cate pagini se va abera pana la block? Intrecem topicu cu iecstraterestri?

Fiind loc dedicat aberaţiilor, doar Vasile îl poate bloca/şterge....dar câtă vreme nu vă înjuraţi, nu există riscuri.

Am auzit ca guvidu' nu are efect asupra celor care inspira mult fum de sacaz cu cositor, cica asta ar fi antidotu' adevarat dar e greu de creat ca si vaccin.

Ca mi-ai amintit, am dezlipit ceva de pe o placa de la RTM nu mai stiu cat si am simtit mirosul adevarat de sacaz, o splendoare!

Acum 4 ore, fluffy37 a spus:

Am auzit ca guvidu' nu are efect asupra celor care inspira mult fum de sacaz cu cositor, cica asta ar fi antidotu' adevarat dar e greu de creat ca si vaccin.

Vaccin nu, dar vin si tigari cu sacâz. Am depus cerere de brevet de inventie pentru asa ceva si l-am trecut pe asta la "prior art".

Noi modelistii, folosim "Apa de gura modelistica". Nimic nu-i sta in față!!!  E un amestec atent dozat de C2H5OH, oxid hidrogenic si ester de prunus domestica.

Acum 4 ore, fluffy37 a spus:

Nu e adevarat, nu a crescut pretul ca la masti.

Acum 5 ore, fluffy37 a spus:

Guvidu nu are efect impotriva celor care stau pe spate nemiscati,cu mainile pe piept si un nene imbracat in negru le canta si le da fum de sacaz.

Corect cu tamaia,ca si aia seamana cu sacazul...Iar faza cu "nenea" responsabil cu tamaiatul mi-aduce aminte de ceva.Unii din astia nu tamaie daca nu "cotizezi"...Probabil pe considerentul ca,in antichitate,pe ochii decedatului se puneau monezi.Era "taxa" la trecerea pe lumea cealalta!...

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines