Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Vasile

Loc de aberat

Recommended Posts

d2134.Pai n-am inteles ,ai 670 decedati in RO mureau de "moarte buna"?Ca vad o chestie suspecta-se moare de covid si nu prea se mai moare de alte boli!Ziceau astia de la guvern ca anul asta mortalitatea ar fi mai mica ca anul trecut?!!Nu cumva parte din ai ce trebuiau oricum sa moara au luat "trenu" covidului?

Unde mai pui spitalele inchise si decedatii din cauza amanarii operatilor ori cei din zona oncologica?

Acum 4 ore, der_doktor a spus:

Abia dupa ce vad cat poti se schimba treburile, in prima faza esti vazut ca un ''tigan''.

Deh, ei sunt si ceva mai rasisti din fire, vezi WW2.

Posted (edited)
1 oră în urmă, BRANCA a spus:

d2134.Pai n-am inteles ,ai 670 decedati in RO mureau de "moarte buna"?Ca vad o chestie suspecta-se moare de covid si nu prea se mai moare de alte boli!Ziceau astia de la guvern ca anul asta mortalitatea ar fi mai mica ca anul trecut?!!Nu cumva parte din ai ce trebuiau oricum sa moara au luat "trenu" covidului?

vezi care e numarul total de morti, te uiti cat a fost anul trecut si diferenta e guvidu.

Doar sa nu iei pe perioada izolarii, ca acolo sigur au fost mai putine accidente auto si de munca.

Edited by Sharky

Guest
Acum 39 minute, Mitica M. a spus:

Unde mai pui spitalele inchise si decedatii din cauza amanarii operatilor ori cei din zona oncologica?

Care spitale inchise si care decedati din cauza amanarii operatiilor?  Care a trebuit sa fie operat ca de asta atarna viata lui a fost operat.

La oncologie ai zilele, lunile sau anii numarati...   Zau ca aterizati pe miriste, fara suparare.

Ce sa intelegem, nu s-au operat urgente, au stat oamenii cu mainile rupte pana le-au cazut din umar? Te pomeni ca nici muierile n-au mai nascut.

Acum 10 ore, cocochannel a spus:

Daca reusesc sa implanteze 5G profitand de spaima pandemiei si calmul populatiei se clarifica scopul virusului.

Stiam eu ca virusul asta a aparut asa din senin cu un scop precis si bine definit in timpurile actuale pe care le traim cu totii stressati si cu paiul in fund ca dece vecinul are capra mai faina

sa poata astia implementa 5g care altfel ar fi trecut neobservat de catre cei cu "mintea agera"... 

Acum 3 ore, doru3160 a spus:

Unii chiar iau în serios titlul topicului...si mai au și talent. 

titlul e pe bune

decat sa aberati in tot forumul mai bine aberati aici ca sa stie toata lumea ca aberati si nu vorbiti chiar la modul cel mai serios despre prostii care nu exista 

Chiar va indemn sa aveti cat mai multa creativitate si stare de spirit 

Posted (edited)

Acum 7 ore, doru3160 a spus:

Unii chiar iau în serios titlul topicului...si mai au și talent. 

Sa fie penalizati toti care sunt off-topic.:rade:

Edited by fluffy37

Acum 1 oră, fluffy37 a spus:

Sa fie penalizati toti care sunt off-topic.:rade:

Nu e bine, ca tu ai fi primul. Mai bine las-o asa, cum a cazut.

Guest

Să se dea câte una să ajungă la toți.

De pe FB:

Amin Zahra is at Spitalul Județean de Urgență Ploiești.

Astăzi, nu vreau să vă vorbesc despre cifre, valul doi sau cât de obosiți sunt medicii .
Vreau să vă gândiți că în situația în care suntem acum, sunt șanse foarte mari ca cineva drag vouă să ajungă la terapie intensivă, unde tu nu poți să-l vezi, să-l auzi și unde el nu are parte de mângâierea familiei .
Nu mi-aș dori să fiți în locul meu, pentru că nu știu câți din voi ați face față să vedeți neliniștea de pe chipurile aparținătorilor și să le auziți vocile stinse cu care mă abordează și îmi spun: “Domnule doctor, vă rog frumos să faceți tot ce puteți, îl așteaptă trei copii acasă”, “Domnule doctor, suntem împreună de 50 de ani, nu am fost despărțiți niciodată, vă rog, să-i transmiteți că-l iubesc și că sunt lângă el.”
Aș fi vrut să vă arăt o tânără mamă de 27 de ani, cum plânge cu sonda în gât de dorul copilului. Acum două zile, vorbeam cu un domn în vârstă de 57 de ani și îmi povestea de copiii lui. Era foarte încântat că urmează să devină bunic. Astăzi...este sedat și intubat.
Cred că ați înțeles ce vreau să vă zic. Nu o să vă recomand nimic, după patru luni, eu cred că știți și voi ce aveți de făcut.
Toți acești oameni au în comun faptul că NU POT RESPIRA, fără ventilator, că au persoane dragi, care stau cu zilele în fața
spitalului și dorm în mașină, așteptând în fiecare secundă o veste bună.

1 oră în urmă, RealAlex a spus:

De pe FB:

Amin Zahra is at Spitalul Județean de Urgență Ploiești.

Astăzi, nu vreau să vă vorbesc despre cifre, valul doi sau cât de obosiți sunt medicii .
Vreau să vă gândiți că în situația în care suntem acum, sunt șanse foarte mari ca cineva drag vouă să ajungă la terapie intensivă, unde tu nu poți să-l vezi, să-l auzi și unde el nu are parte de mângâierea familiei .
Nu mi-aș dori să fiți în locul meu, pentru că nu știu câți din voi ați face față să vedeți neliniștea de pe chipurile aparținătorilor și să le auziți vocile stinse cu care mă abordează și îmi spun: “Domnule doctor, vă rog frumos să faceți tot ce puteți, îl așteaptă trei copii acasă”, “Domnule doctor, suntem împreună de 50 de ani, nu am fost despărțiți niciodată, vă rog, să-i transmiteți că-l iubesc și că sunt lângă el.”
Aș fi vrut să vă arăt o tânără mamă de 27 de ani, cum plânge cu sonda în gât de dorul copilului. Acum două zile, vorbeam cu un domn în vârstă de 57 de ani și îmi povestea de copiii lui. Era foarte încântat că urmează să devină bunic. Astăzi...este sedat și intubat.
Cred că ați înțeles ce vreau să vă zic. Nu o să vă recomand nimic, după patru luni, eu cred că știți și voi ce aveți de făcut.
Toți acești oameni au în comun faptul că NU POT RESPIRA, fără ventilator, că au persoane dragi, care stau cu zilele în fața
spitalului și dorm în mașină, așteptând în fiecare secundă o veste bună.

Toate astea s-au intamplat si pana acum, nu-i ceva nou; ce ma indigneaza pe mine este faptul ca se exploateaza "filingul" omului in diferite scopuri.

Înmulțiți textul de mai sus cu câte spitale suport covid sunt in țară și transmiteți mesajul ălora de zic: "e o simplă răceală", "hai că nu e așa de periculos virusul", "nu știu pe nimeni bolnav sau mort" ...

Cred cu tărie că virusul există și e periculos, însă nu am încredere totală în testele de laborator. Sunt convins că mulți au ieșit fals pozitivi și de-aia intrau în grupul "asimptomatici", de aici și chestia cu "nu există" sau "e o simplă răceală". 

Pai nu este periculos virusul, nu este periculos atata timp cat nu intri in contact cu el.

1 oră în urmă, RealAlex a spus:

Pai nu este periculos virusul, nu este periculos atata timp cat nu intri in contact cu el.

Acest virus este este o verificare, in plus, a sistemului nostru imunitar si un raspuns la toate modificarile naturii..nenaturale.Si cum faci sa nu intri in contact cu el, el facand parte din natura, natura care se degradeaza pe zi ce trece? Cine se adapteaza..cine nu..Se pare ca este o legatura cu zonele mult poluate si nu numai din cauza ca sunt si aglomerate.

Acum 33 minute, gica70 a spus:

Toate astea s-au intamplat si pana acum, nu-i ceva nou

Asa-i, nu stiu ce i-a apucat pe oamenii astia sa se isterizeze de la o simpla raceala, pe care o faceam oricum macar odata pe an. Dar dupa ce ne intubau si ne scoteau apa din plamani, cam dupa 2..3 luni de ATI eram ca noi, si pregatiti pt o noua aventura gripala.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines