Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Vasile

Loc de aberat

Recommended Posts

• Administratori

Liber la aberatii pe orice tema exclus politica, jicniri, sex, scandal si religie

sa aberez eu primul 

:96

Tu primul, eu al doilea.

Propun teme despre iectraterestri, virusu ucigas si vacantele ratate de anul acesta.

In cinstea lui Vasile tocmai am baut un pahar de la Ion, de la Vadu Izei. Cine stie ce rezerva viitorul, astept sa mai dau cu prietenii de acolo un gratar la iarba verde la Sugau.

Somn usor!

Edited by Sharky

Io urmează să-mi ratez vacanța din 14 septembrie. Sper totuși să nu, dar la cum evoluează problematica virusului, naiba știe ce va fi. Covidu a adus și lucruri bune, a forțat un pic informatizarea instituțiilor. Pe 30 am programare la SPCLEP să schimb cartea de identitate, dacă nu era guvidu aveam de stat o zi întreagă la coadă.

Pentru "Guvidul" asta am stat izolat o lună și jumătate,in timpul stării de urgență, pentru simplul fapt că lucrez la o termocentrală... împreună cu 30 de colegi... conform ordonanței Nr. patru...cică sa nu ne îmbolnăvim și să oprim producția...

De ziua mea am fost departe de familie și prieteni...

Cine știe ce mai aduce timpul..

Eu aveam in plan sa ma duc cu niste amici pana la Chernobyl, sa dus dracului tot. Azi e F1 pe hungaroring, de anul trecut era planificat sa mergem. Sa dus si asta. La litoral nici nu ma gandesc, sare din schema.

Am de facut insa un gard de vreo 40m, aici n am nici o treaba.

Acum 3 ore, x_dadu a spus:

. Pe 30 am programare la SPCLEP să schimb cartea de identitate, dacă nu era guvidu aveam de stat o zi întreagă la coadă.

In 2015 am facut buletinu fara stat la coada, permisul reînnoit cu programare online, vizite la rar tot cu programare online ( 2019), pasaport tot asa.

Hai sa recunoastem ca ne am civilizat partial.

Partea slaba e ca la pasaport erau vreo 3 inaintea mea online care nu au mai venit.

Iar asta creste timpul de asteptare pt data programarii.

Sunt convins că ese așa.

Eu vorbesc de Mangalia, unde până anu ăsta nu auziseră de programare online. Chiar anu trecut în octombrie am fost cu o persoană pe care o luam în spațiu (o ajutam să aibă carte de identitate) și am stat 2 zile la coadă că în prima zi s-a închis tocmai când ne venea rândul. La Constanța la permise, taloane auto, pașapoarte este cu programare de mult timp. Dar nu peste tot în țară este la fel.

Voi va ganditi ce se va intampla daca dispare internetul? Pur si simplu sa se opreasca aceasta legatura definitiv pe tot pamantul. Doar atat si nimic mai mult.

Si nu ca am fi departe de asa ceva....! 

Edited by mac01
Acum 3 minute, mac01 a spus:

Voi va ganditi ce se va intampla daca dispare internetul?

Ar fi jale...o intreaga generatie ar fi in aer. Astia si cand ii intrebi cum ii cheama, cauta pe google.

Asta chiar că e ontopic. Una peste alta am trăit și fără internet, ăștia mai vechi. Dar nu văd cum ar fi posibil așa ceva.

Când rămâi fără net mai e cum mai e, dar adevăratul șoc îl simți când rămâi fără curent electric.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines