Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
doban

Cumpar tub 5V4G sau GZ34

Recommended Posts

Posted (edited)

Cumpar tub 5V4G sau GZ34.Numai nou noute.Nefolosite.Multumesc.Oferte pe PM.

Edited by doban

Acum 14 ore, Усилитель a spus:

Se poate folosi si rusescul, 5u3c, are aspect frumos... 

Depinde in ce este montat GZ34, 5T3C este mult mai înaltă decât GZ34. 

Posted (edited)

Vreau sa restaurez un osciloscop .5T3C nu incape din cauza inaltimii.Numai pot monta capacul.TELEQUIPMENT D31.

front.jpg

Edited by doban

Acum 4 ore, doban a spus:

Vreau sa restaurez un osciloscop .5T3C nu incape din cauza inaltimii.Numai pot monta capacul.TELEQUIPMENT D31.

front.jpg

Mai bine pui niște diode înseriate cu rezistențe, nu îți bate capul, credeam că este ceva sculă audio. 

Da , si eu ,  pe un amplif cu tuburile la vedere , 5u3C are loc si arata bine ,mai ales daca si finalele au aceasi forma  ...

2x-5C3S-5U4G-5U3S-Russian-Svetlana.jpg

Posted (edited)
La 05.07.2020 la 11:03, doban a spus:

Cumpar tub 5V4G sau GZ34.Numai nou noute.Nefolosite.Multumesc.Oferte pe PM.

Atentie!   tubul 5V4G este asemanator cu tubul rusesc 5Ц4С,adica sunt duble redresoare cu incalzire indirecta,deci nu se pot echivala cu tubul  5U3S sau  5Ц3С care sunt duble redresoare cu incalzire directa si sunt chiar mai mari (ca dimensiuni!) comparativ cu 5V4G.

O adresa pe MP si va trimit eu una noua de tipul  5Ц4С gratis,va platiti transportul!

Edited by LMOlimpiu

Acum 2 ore, LMOlimpiu a spus:

Atentie!   tubul 5V4G este asemanator cu tubul rusesc 5Ц4С,adica sunt duble redresoare cu incalzire indirecta,deci nu se pot echivala cu tubul  5U3S sau  5Ц3С care sunt duble redresoare cu incalzire directa si sunt chiar mai mari (ca dimensiuni!) comparativ cu 5V4G.

O adresa pe MP si va trimit eu una noua de tipul  5Ц4С gratis,va platiti transportul!

Am trimis adresa pe MP.Multumesc.

Posted (edited)

LMOlimpiu are dreptate , eu ma gandesc din perspectiva constructorului DIY , care se adapteaza , foloseste  ,rezolva , si face sa mearga .......la constructiile facute "from scratch "se poate .La reparatii e mai bine de pus ce trebuie . ( apropo , am un GZ34 Mullard  NOS  ,made in "Great Britain " , valoare    " inestimabila "  ca  mai nou sunt facute in Russia  si rebranduite dupa nevoi /cerere ) 

( caut cutie in care incape cu marca Mullard ))) nu am cutie la el..... la colectie trebuie.....

Edited by Усилитель

Rezolvat prin bunavointa domnului LMOlimpiu.Multumesc. Se poate inchide.

La 13.07.2020 la 20:51, Усилитель a spus:

( caut cutie in care incape cu marca Mullard )

Are magazinul din Belgia cutii Mullard, am comandat cteva, daca imi raman... cu mare drag trimit.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.