Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Ioana Rebeca

Star light firmware 32dm6500

Recommended Posts

Buna și mulțumesc pt aj dintrecut v as ruga un soft pt usb la tv Star light 32dm6500 șasiu cv338h-t42 .

Se aprinde albastru 1min după intră în stby. Va rog mult mulțumesc!

15932324438171651160783.jpg

15932324712181215037733.jpg

15932325128911461237073.jpg

1593232534632523282988.jpg

7 hours ago, paull00 said:

Tare as fi curios daca a reusit cineva sa descarce un soft si sa mai si functioneze, adica 5 parti de arhiva = un soft impartit special ca sa te plimbe cat mai mult si in cele din urma sa te prinda in capcana cu VIRUSACHE....ia uite ce-mi apare mie de cate ori incerc sa descarc.....Sunt sute de site-uri de gazduire OK, oare de ce "BINEVOITORUL" acesta care a urcat softurile, a ales acest site de upload ???

Sa nu va plangeti cand o sa aveti "blue screen" la calculator !, la mine e a treia oara cand imi afiseaza subit "blue screen" si PC-ul se restarteaza........

1464761112_TEAPACUVIRUSI.thumb.JPG.d191f30daded94fb0c1b1ca7a1d4c2ea.JPG

Edited by Costica Tv

Se descarca usor, dar trebuie sa astepti 30-60sec la o arhiva. Am instalat ABP plus care blocheaza reclamele. Este dezactivat pentru elforum si remont.

Edited by sorintv

1 hour ago, sorintv said:

Se descarca usor, dar trebuie sa astepti 30-60sec la o arhiva. Am instalat ABP plus care blocheaza reclamele. Este dezactivat pentru elforum si remont.

Nu ar fi fost nici-o problema sa astept 60 de sec, ADB plus il am instalat de ani buni pe browserul Chrome si degeaba....o sa incerc si cu browserul Mozilla stiu ca asta era mai bun la capitolul securitate dar am renuntat demult la el...ai testat vreun soft pana acum de pe siteul acesta sa vezi daca e bun ?, as fi vrut sa le descarc asa usor usor sa le pun la colectie ca sunt softuri de viitor si cand voi avea nevoie nu se stie daca mai gasesc pe undeva...

Edited by Costica Tv

Nu am avut ocazia sa testez niciun soft. Eu folosesc Mozilla. Pot transfera (salva) semnele de carte (marcaje) si Autentificări și parole.

Confirm ca softurile sunt bune pe acel site,cel putin pentru un Akai,cu acest sasiu.

Daca doreste cineva si are timp sa intre in hora ca sa descarcam softurile din linkul de jos, e binevenit, treaba e cam in felul urmator, aceste softuri sunt extrem de importante si o sa vina vremea cand acel site va disparea asa cum au mai disparut multe...,softurile se descarca foarte usor si repede dar e multa migaleala ca trebuie sa redenumesti (copy/paste) fiecare arhiva (soft) descarcata, adica trebuie pusa denumirea tv-ului, sasiul, codul TFT si data de fabricatie, sunt 6 pagini, 5 pagini are cate 10 softuri si ultima pagina doar 2 softuri = 52 de softuri, Eu am reusit sa descarc pana acum 20 de softuri = pag 1 si pag 2, cine vrea sa facem schimb de softuri trebuie fiecare sa isi aleaga o pag sau doua (afara de pag 1 si pag 2) si sa denumeasca arhivele (softurile) exact asa cum le-am denumit eu mai jos in foto, cele 52 de softuri sunt pentru sasie diferite de aceea este important ca la denumirea arhivei (softului) sa se stie pentru ce sasiu e softul respectiv, pentru ca acel soft e posibil sa functioneze perfect la alt model de tv cu acelasi sasiu. Cine se incumeta sa descarce 10 softuri = 1 pagina, dau la schimb ce am descarcat eu = 20 de softuri = 2 pag. Aceste chinezarii sunt vandute la noi in tara....daca nu profitam acum de softurile astea cat sunt moca, mai tarziu cumparam bitcoinul cu 8000 de euro...:rade: Chiar daca site-ul va dispare, softurile se vor gasi pe alte site-uri dar mai mult ca sigur vor fi cu plata.

https://www.rserv.ro/software/

Fiecare soft descarcat are si procedura de update, acolo se poate vedea pentru ce sasiu este softul respectiv.

Asa arata arhivele (softurile) descarcate dupa ce le-am redenumit pe fiecare in parte.

Softurile de pe pagina 1

689433759_SOFTURIPAGINA1.thumb.JPG.42d0289ba5b2aeee47b5281a5f07bbf0.JPG

Softurile de pe pagina 2

1733719172_SOFTURIPAGINA2.thumb.JPG.5582d9388ea7569014547214d8a3d0c2.JPG

Edited by Costica Tv

Merg sigur softurile de acolo,am testat personal cateva, doar ca e nevoie de rabdare si tutun pana le descarci

!

La 01.07.2020 la 14:14, paull00 a spus:

doar ca e nevoie de rabdare si tutun pana le descarci !

Necesita ceva timp ptr descarcarea tuturor , dar merita efortul . Ce bine este cand rezolvi rapid televizorul cu stick-ul ,  pleaca si clientul multumit si tu incasezi banii .

Acum 5 ore, gabiTV a spus:

Necesita ceva timp ptr descarcarea tuturor , dar merita efortul . Ce bine este cand rezolvi rapid televizorul cu stick-ul ,  pleaca si clientul multumit si tu incasezi banii .

Da dar am avut clienti care negocieaza si se zbat pentru 20 de bani :rade: