Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
adydep

S-a mai dus un coleg...

Recommended Posts

Nu are cum sa fie mulți tineri. Acum se orientează spre alte domenii, nu e de mirare ca au rămas cei care au prins ocupația asta când era pe val. 

On 3/6/2021 at 8:12 AM, Mircea said:

Ieri, un anume @VAXs-a inregistrat pe un alt forum romanesc.

Si uite ca mi-a raspuns. Nu pot posta tot mesajul, doar o portiune aici:

vax.jpg

@No-Name, Vasile, nu a fost in intentia mea sa fac publicitate altui forum. Doar sa discutam despre un coleg. Mi se pare macabru ca un anume personaj sa declare colegii de forum morti fara nici o dovada, iar echipa de moderare sa accepte astfel de postari fara sa le stearga. 

Sa i dea D-zeu sanatate, daca este el persoana cu care ai vorbit ( ai o garantie ca este el?) Sper sa fie el, si sper sa revina. Frumos ar fi sa scrie aici, cu userul lui, si sa puna capat barfelor. Eu il astept cu bratele deschise.

Pe mine m-a deranjat o singura chestie ce l-a implicat pe el, in mod indirect, un coleg a facut “misto” ca a murit si a luat toate piesele cu el, ori ceva de genul. A vrut sa fie comic dar nu i-a iesit. 
Daca s-a ras de o persoana ca pastra niste diode si niste tranzistori mai deosebiti, atunci eu cu o casa plina de troace ce comentarii voi genera ?

:-)

Sanatate.

9 minutes ago, RealAlex said:

Sper sa fie el, si sper sa revina.

Si eu sper, dar l-am terfelit mult cat era aici. Inclusiv cei de la conducere. Nu era el sfant, dar altii au avut alt tratament.

9 minutes ago, RealAlex said:

Pe mine m-a deranjat o singura chestie ce l-a implicat pe el, in mod indirect, un coleg a facut “misto” ca a murit si a luat toate piesele cu el, ori ceva de genul. A vrut sa fie comic dar nu i-a iesit. 

Exact motivul demersurilor mele: nici in gluma sa nu sustii ca a murit cineva. E macabru!

Pe forumul celalalt tot la radio a scris. Mi-a raspuns repede si cu subiect si predicat. 

Domnilor, fără supărare, ce treabă au clonele cu colegii care au dispărut dintre noi?... eu chiar sunt interesat de un coleg care a dispărut de mult, e vorba de pisica matache sau giongiu...? dacă nu mă înșel si Marian a întrebat... 

1 hour ago, RealAlex said:

Sa i dea D-zeu sanatate, daca este el persoana cu care ai vorbit

Daca ar fi sa fie adevarat, iar postarea lui @Mircea pare sa fie reala....e o veste cu adevarat superba. 

Da, stiam ca d-l VAX avea probleme de sanatate, precum si o varsta, a fost doar o deductie,la care am adaugat ca nu e 100% sigura. Faptul ca nu a replicat m-a facut sa cred ca deductia se confirma.... Nu-mi pare rau de ce am afirmat....pot fi bestelit in toate felurile...pentru ca cealalta veste e mult mai importanta. 

D-l VAX e tipul de profesor extrem de exigent, uneori un pic incapatanat. Ca elev am fost un pic nonconformist, dar tocmai nonconformismul m-a facut sa simt " ghearele " unui profesor care stie ce spune....si nu merge la catedra foar pentru a-si justifica salariul. 

In aceeasi ordine de idei, e printre cei cativa romani care stiu sa conceapa lucruri noi. 

Respect suprem pentru treaba asta ! 

1 hour ago, RealAlex said:

un coleg a facut “misto” ca a murit si a luat toate piesele cu el, ori ceva de genul. A vrut sa fie comic dar nu i-a iesit. 

Daca ti s-a parut a fi un " misto " inseamna ca societatea moderna nu a luat-o razna....inseamna ca e complet alienata. 

De fapt chiar asta am si spus, am mari dubii ca un urmas al d-lui VAX i-ar mostenii 100% valoarea dumnealui ca om si ca profesor. 

Iar daca te refereai la animalute.............am si eu vreo 12. Adica stiu ce inseamna sa ai niste sufletele pe langa tine. Nonumane, pentru ca in ADN-ul primatelor s-a sters notiunea. 

Acum 15 minute, RealAlex a spus:

Nu de tine vorbeam cu mistoul, ci de initiatorul acestui topic, daca nu ma inseala memoria.

.....un coleg a facut “misto” ca a murit si a luat toate piesele cu el, ori ceva de genul. A vrut sa fie comic dar nu i-a iesit. ...

Citește cu atenție unde am scris,și ai să înțelegi că nu era mișto:

Dacă @VAX citeşte pe aici, eu îi urez sănătate şi viaţă lungă pe forumul unde a plecat.Personal nu-i duc dorul, cu atât mai mult cu cât m-a şi legat în mod greşit de zvonul macabru lansat de RST, de la care nici nu mă aşteptam la ceva mai bun.

La modul plin de siguranţă cu care a scris (chiar mi-a scris şi în MP) că @VAX şi @gauss au murit, aveam impresia că RST ar fi aflat ceva din alte surse.Ulterior scrie că ,,a dedus din starea de sănătate şi lipsa de activitate pe forum,, cele scrise...

Din momentul de faţă orice va scrie acest personaj, pentru mine va fi egal cu ZERO.Şi probabil mulţi colegi vor fi de acord...

In " modul plin de siguranta " am specificat ca info nu e 100% sigura, a fost doar o sugestie. V-am dat mesaj privat in speranta ca vorbesc cu un om, nu o comunitate virtuala. 

Daca pe d-l Gauss il cheama Florin...................si a lucrat in armata, a fost coleg cu un var al meu, in special in zona Bobocu apoi Baneasa. Dupa pensionare a avut Auscwieiss ptr SUA. Acel om a muri ( colegul varului meu ) .....si sper din suflet sa fie doar...o coincidenta. 

• Administratori

Eu nu vad rostul acestui topic

Putin imi pasa ca unii nu mai intra pe forum iar despre cei decedati numai de bine...

Acum 1 oră, RST a spus:

In " modul plin de siguranta " am specificat ca info nu e 100% sigura, a fost doar o sugestie. 

c279d4180a619ead6f1930a9c1361a45-0.jpg

4 hours ago, No-Name said:

Eu nu vad rostul acestui topic

Putin imi pasa ca unii nu mai intra pe forum iar despre cei decedati numai de bine...

Va sugerez sa il vedeti acum, cat mai e timp. 

Chiar credeti ca papagali precum @Brusli va vor depune o floare.....? 

No way.....imediat cum veti disparea dvs, papagalii isi vor gasi alt stapan. 

• Administratori

Nu-mi trebuie flori :95

Pot sa le pastreze sau sa le ofere iubitei, etc ca tot e luna lor.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines