Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Thunderer

Legende urbane si altele care sfidează bunul simț

Recommended Posts

39 minutes ago, nomikos said:

Aveti voi o obsesie cu moderatorii.

Doar cu unii si pe bune. Tu, pana azi, nu ai fost niciodata criticat in postarile mele. Repet, niciodata, deci nu te da fata-mare.

Aici, curios, nu putem folosi nici macar cuvantul prost in mod general si aplicat fictiv.

Ehei, pai daca este fictiv sau pe bune tot se gaseste unul sa zica ca ai generalizat. Apoi sa vezi infierare ca pe vremea anei pauker. Aici sunt 100% de acord cu tine.

Eu sunt sigur, ca la o bere, am lamuri mai multe si mai eficient. 

Cohorta de clone care terfelesc in stanga si in dreapta, nu iti mai sare in ochi.

Daca-i stii, care responsabilitate (nu privilegiu) te opreste sa faci ce trebuie?

Sa iti aduc aminte cum au fost alungati de pe forum oameni extrem de bine pregatiti? Pentru niste vorbe? 

Tu crezi ca-mi mai trebuie mult?

Daca ala extrem de pregatit este sorteh, sa-ti aduc aminte ca ultima lui postare pe acest forum a fost o amenintare: ca cine il mai ponegreste pe forum o sa aiba de a face cu avocatul lui. Hotul striga "prindeti hotul". Mi se fâlfâie de avocatul lui, chiar daca nu am fost printre cei ţepuiţi de el, tot o sa zic ca a fost un excroc ordinar, asa cum multi sunt in România, si vorba lui Toma, "le merge bine".

Posted (edited)

Ce atata galceava?

Moderatorii sunt platiti regeste de catre Vasile. Tinem de scaun ca si un primar spagar de putere.

Gata da?

Hai bagati niste legende si ciocu mic in rest. Aveti certuri, ceva nu va convine? E curios altcineva de ele? Ori le rezolvati intre voi ori ne scutiti.

E o problema administrativa vb cu Vali sau cu Vasile. Nu va mai tot mieunati pe aici.

Edited by Sharky

Posted (edited)
Acum 25 minute, Thunderer a spus:

Daca ala extrem de pregatit este sorteh, sa-ti aduc aminte ca ultima lui postare pe acest forum a fost o amenintare: ca cine il mai ponegreste pe forum o sa aiba de a face cu avocatul lui. Hotul striga "prindeti hotul". Mi se fâlfâie de avocatul lui, chiar daca nu am fost printre cei ţepuiţi de el, tot o sa zic ca a fost un excroc ordinar, asa cum multi sunt in România, si vorba lui Toma, "le merge bine".

Nu stiu cum se face, dar cu mine a fost foarte serios si nu m-a tepuit. 

In fine, hai sa ne oprim...

Legenda spune ca de sub Casa Poporului poate decola un avion de mici dimensiuni. Se deschid doua trape in parcul din spate, si, stiti voi...

Edited by nomikos

A decolat el elicopterul din piata si doar un mic avion din casa poporului? E clar mit!

Sub Casa Poporului sunt adaposturi antiatomice. Circula o legenda: Casa Poporului are trei etaje deasuora si zece dedesubt! Nu e chiar legenda. Prin anii 89 - 90, metroul incetinea undeva intre Izvor si Eroilor. Daca erai atent, puteai vedea un tunel, pe stinga, cum mergea spre Eroilor. Dupa acesti ani, nu mai incetinea, nu am mai putut vedea nimic. IFIN-ul a instalat, undeva pe la etajul -3, detectori de radiatii, in fata unor porti metalice, uriase. Tatulici promisese, in emisiunea "Veniti cu noi pe programul doi", un reportaj amplu, despre subsolul Casei Poporului. Asa a ramas, promisiune!

Daca te uiti atent, multe tuneluri sunt pe traseele metroului. Nu numai catre casa popoului.

Cam peste tot in lume cladirile guvernamentale,dupa anii '50,se faceau cu adaposturi antiatomice.La noi erau si intreprinderi ce se prevedeau din proiect cu adaposturi subterane.

Mai tineti minte perioada cand se suda la constructia Casei Poporului?Dimineata era o mare de ceata in zona!De la distanta nu puteai distinge nimica!Oare cate aparate de sudura lucrau concomitent?Sau mai erau si alte surse de fum,praf?

Va rog sa va limitati la legende altfel sterg acest subiect, dece mai trebuie sa dezgropati mortii nu inteleg... 

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.