Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
maresaldeflota

Video-uri nostime (şi nu numai)

Recommended Posts

@mac01, eu as lua persoana aluia, as lega-o de miini si as urca-o in mobil si i-as da drumul la vale, ca sa se deplaseze. La final, daca mobilul se rastoarna, as lua CNP-ul si l-as duce la spital. Pe jjjjmecher l-as lasa in padurea din tara care nu exista si e ilegala.

Edited by icar
La 01.11.2020 la 16:33, Stefan a spus:

Astăzi învățăm cum se măsoară o diodă, cu autorange-ul deja suntem profesori.

La 10:10 apare o mica confuzie, sensul de circulatie al electronilor este invers fata de sensul curentului care este stabilit printr-o conventie. Mare lucru nu e, cred ca Bobita a uitat de fizica de clasa a-X-a care lamureste aceasta treaba.

Una este sa impingem si alta este sa tragem. Totusi mare lucru nu ar fi, difera doar sensul.

Acum 1 minut, area51 a spus:

@Stefan

Am urmarit mai multe inregistrari al lu' Bobita. Sunt destule stangacii, sa le zicem, dar nu am vrut sa ma bag in seama. ELFORUM este o adunare de oameni foarte bine pregatiti teoretic si practic iar eu sunt la nivelul "DOREI" dupa cum ii categoriseste Bobita. 

Totusi sunt curios sa aflu care ar fi aspectul umoristic care mi-a scapat.

Edited by area51
adaugare

Daca iti place acest forum ai putea sa faci o mica donatie, astfel ajuti sa existe.
Multumim!

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines