Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Poliţia tunisiană a scos roboţi pe străzi pentru impunerea măsurilor de carantină

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Poliţia tunisiană a scos roboţi pe străzi pentru impunerea măsurilor de carantină

 

978x0.jpg

 

Mie mi se pare o idee foarte buna! Nu se mai apropie "organu" sa te contamineze, nu mai este loc de umflat orzul in pulitist din cauza celor 4 perechi de c.ie. Deci din multe puncte de vedere inlocuirea "organului" cu un robot mi se pare mult mai eficienta aceasta solutie. Nici tampitii care o cauta cu lumanarea nu  vor mai avea cu cine sa se certe. 

 

Fiind un forum de profil, NE BAGAM SI NOI SA DAM O MANA DE AJUTOR AUTORITATILOR SI SA PRODUCEM ASA CEVA? :)

 

Editat de adrian_pic
Link spre comentariu

In caz de neregula, un organ te poate amenda, iti poate trage la cur cu batul, dar robotul asta ce sa-ti faca? Sa te impuste? Sau iti face poza si trimite organul la tine acasa...mi se pare aiurea, dar tampeniile apar in functie de vremuri. Au fost vremuri si mai grele.

Link spre comentariu
Acum 4 minute, doru3160 a spus:

In caz de neregula, un organ te poate amenda, iti poate trage la cur cu batul, dar robotul asta ce sa-ti faca? Sa te impuste? Sau iti face poza si trimite organul la tine acasa...mi se pare aiurea, dar tampeniile apar in functie de vremuri. Au fost vremuri si mai grele.

Pai se merge , in marea majoritate a lumii , din hipsterisme in hipsterisme .

Consecinta a traiului bun si a scolii precare .

Editat de yo3fkc
Link spre comentariu
Acum 4 minute, icar a spus:

Mai grele? Poate in razboi..

Inseamna ca n-ai circulat noaptea, fara buletin la tine pe timpul impuscatului. Intai te fragezea bine si pe urma te intreba de sanatate.Lasa razboiul, ca nu multi de pe forum l-au prins(asta ca sa nu spun ca nu cred sa fie careva).

Link spre comentariu
Acum 34 minute, doru3160 a spus:

In caz de neregula, un organ te poate amenda, iti poate trage la cur cu batul, dar robotul asta ce sa-ti faca? Sa te impuste? Sau iti face poza si trimite organul la tine acasa...mi se pare aiurea, dar tampeniile apar in functie de vremuri. Au fost vremuri si mai grele.

Cand te opreste "organul" pe strada nu platesti amenda pe loc, nu? Deci fie ca iti da amenda un robot sau un "organ" tot la fel este procedura de recuperare a banilor. Avantajul este ca nu mai apar tensiuni inutile datorita interactiunii cetatean - "organ". In plus robotul avand camere si inregistreaza totul deci nu va mai fi loc de "cuvantul organului" impotriva cuvantul cetateanului. Cine are buletin are deja imaginea fetei intr-o baza de date deci se stie automat si adresa. Daca nu prezinti adevereinta => felicitare acasa de pana la 5000 de lei sau cat o mai fi marit-o acum. 

 

P.S. Camerele radar nu evitau discutia inutila intre "organ" si sofer? Ca nu s-a rezolvat colectarea amenzilor este alta mancare de peste si aici nu este vinovata tehnologia. Am mers cu multi "viteji" si cand era flash-uiti de camere doar injurau dadeau cu pumnul in volan si stiau ca erau buni de plata. In plus "organul" cand dicuta cu soferul nu mai "produce" ca era ocupat sa discute cu cocalaru', pe cand o camera radar produce non stop si chiar la vehicule aflate in coloana. 

Eu sunt pentru reducerea interactiunii intre cocalari (ca si printre "organe" sunt destui cocalari). 

 

 

https://adevarul.ro/locale/craiova/dialog-halucinant-politist-sofer-nu-i-a-permis-sa-i-atinga-actele-te-scot-forta-nu-dai-dau-spray-iesi-singur-video-1_5e842e135163ec42715a7ebf/index.html

Editat de adrian_pic
Link spre comentariu
1 oră în urmă, doru3160 a spus:

In caz de neregula, un organ te poate amenda, iti poate trage la cur cu batul, dar robotul asta ce sa-ti faca?

Si robotul ala, nu se vede in poza ca e pe partea cealalta, are un slot unde bagi cardul si unul unde poti baga numerar, ca varul lui care incaseaza facturi pe la filialele bancare...

Editat de d2134
Link spre comentariu

Câtă vreme port mască, robotul sveck poate sa-mi facă o suta de poze, tot degeaba. Despre o alergare în teren variat urban, nici nu poate fi vorba sa țina pasul/roata cu orice barbat sănătos care se încumetă sa iasă afară când nu e voie (  adică mai sprinten ). E doar un fel de sperietoare aruncata în massmedia și îi va descuraja sa iasă pe cei care oricum nu voiau sa iasă. De curiozitate, câte amenzi reale a dat? Probabil se minte la greu ca a prins și amendat sute de tunisieni (gargară psihologică ), dar în realitate sunt 0 amenzi. Vedeți voi un derbedeu mascat amendat de robotul ăla?  Pana sa ceara identificarea, ăla deja e la 50 de metri. 

Link spre comentariu

De aia si intrebam, cine e prost sa stea la taclale cu robotul si sa-i mai bage in gusa si actele necesare...:rade:

Acum 1 oră, icar a spus:

Dorule, am umblat si ziua si noapte, cu sau fara buletin. Si nu m-a fragezit nimeni! Si aveam si parul mare!

Ai fost norocos, ti-ai ales bine traseele.

Link spre comentariu
1 oră în urmă, marius75 a spus:

Câtă vreme port mască, robotul sveck poate sa-mi facă o suta de poze, tot degeaba. Despre o alergare în teren variat urban, nici nu poate fi vorba sa țina pasul/roata cu orice barbat sănătos care se încumetă sa iasă afară când nu e voie (  adică mai sprinten ). E doar un fel de sperietoare aruncata în massmedia și îi va descuraja sa iasă pe cei care oricum nu voiau sa iasă. De curiozitate, câte amenzi reale a dat? Probabil se minte la greu ca a prins și amendat sute de tunisieni (gargară psihologică ), dar în realitate sunt 0 amenzi. Vedeți voi un derbedeu mascat amendat de robotul ăla?  Pana sa ceara identificarea, ăla deja e la 50 de metri. 

O drona te fugareste de nu te vezi. Daca nici la somatia acelei drone nu te opresti .... urmeaza artileria grea: drone inarmate :rade:. Ce zici? Cine iese invingator? 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări