Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Care mai e si problema Amperilor


Postări Recomandate

E vechi si dedemult, dar este posbil sa nu fi fost vazut de toata lumea. Ca tot veni vorba despre Pompieri. Care Da, nu toti sunt la fel dar...

Au incurcat abur cu fum..nu era mai usor sa sparga un geam daca tot distrug ?...

Nu stiu ce parere aveti voi fiecare, dar eu am o intamplare nefilmata, in viata mea personala, cand mi-a luat foc un magazin in plina noapte, de la incendiu s-au spart toate geamurile, m-au sunat de la firma de paza, cand am ajuns stateau toti langa sa astepte sa vina proprietarul cu cheia...adica nu a mai prea ramas nimic dar ... nici ce deschide cu cheia n-am prea avut...

Mai pe scurt..doar in extreme ..sau cel putin ..rezumat la experientele mele cu ..pompierii.

 

 

 

Editat de Gilbert Sparios
Link spre comentariu

 Am frunzarit si eu putin topicul si am niste mici observatii.Majoritatea elevilor ajung si dupa bacalaurat fara cunostiintele elementare despre curent.Chestii simple pe care ar trebui sa le stii,practic,din clasa sasea.Deci unde sunt laboratoarele de fizica?Mai exista?

 Mai e moda programelor simple de simulare pe calculator.Nu sunt rele da' daca nu se invata nimic din ele ce concluzie poti trage?

 Per ansamblu jalnic-"alambafeti cu acte"...

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări