Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Veni şi la noi coronavirusul

Evaluează acest subiect


Vizitator viobio

Postări Recomandate

Cind a fost moda cu gripa aviara, dupa ce a trecut nebunia, s-a constatat ca s-a facut dezinfectie cu apa chioara (cica gresise un traducator) si nu a murit nimeni. Citeva galeti cu apa si niste vermorele se vor gasi si acum, eventual si citeva picaturi de detergent de vase pentru impresia artistica.

Link spre comentariu

”GRIPA PENTRU PROȘTII ISTERIZAȚI”

 

 

Un cunoscut doctor aruncă-n aer isteria creată de coronavirus. Răzvan Constantinescu, medic primar medicină internă și gastroenterologie la Institutul de Gastroenterologie și Hepatologie Iași, a răbufnit pe pagina de socializare.

Constantinescu susține că astfel de virusuri nu reprezintă un pericol vital decât pentru „categoriile cu risc maxim: cirotici, neoplazici, vârste extreme, pacienți cu insuficiență cardiacă severă, BPOC, imunodeprimați (aș adăuga eu, și cei care s-au vaccinat aiurea pentru orice prostie)”, potrivit bugetul.ro.

”GRIPA PENTRU PROȘTII ISTERIZAȚI”

Ca să-i lămuresc pe imbecilii care umblă cu chiloțeii pe nas prin aeroporturi, mă ofer voluntar să mă infectez cu virusul vieții. Să vadă și ei un medic nevaccinat ”antigripal” (o tâmpenie, având în vedere polimorfismul virusurilor gripale) care nu moare, frate, deși ”a susținut ciuma roșie” (!)

Prostovănimea lumii în care trăim nu pricepe nimic, se comportă ca o turmă, de aceea este ușor de manipulat. Ea nu poate înțelege că astfel de virusuri nu prezintă pericol vital decât pentru categoriile cu risc maxim: cirotici, neoplazici, vârste extreme, pacienți cu insuficiență cardiacă severă, BPOC, imunodeprimați (aș adăuga eu, și cei care s-au vaccinat aiurea pentru orice prostie). Generația ”i-phone” poartă barbă și glezne goale, mască de pânză pe facies, urlă că vrea nu știu ce țară ca afară, iese la proteste în mod ovin, se vaccinează în draci ca să-și facă rost de vreo leucemie și apoi se plânge că statul nu face nimic pentru ei, nu îi pune biberonul. Mortalitatea gripei ”Covid-19” este de 2,4%, comparativ cu 2,1% cât a fost cea a epidemiei de gripă din 2018. Și atunci de ce vă isterizați, glezno-barbișoanelor?

Link spre comentariu

E lasă ...că prea suferim de ”detalii”(cred că asta o fi vre-o deformație ”profesională” la unii )

Eu am înțeles perfect ce a spus dl. doctor...mortalitatea este de 2,4 % din cei care au făcut infecția cu covid 19...2,1 e mortalitatea la gripa din 2018.

Ce e așa de greu de priceput?

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări