Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Veni şi la noi coronavirusul

Evaluează acest subiect


Vizitator viobio

Postări Recomandate

Adevarul este ca a picat la fix virusul asta...mai ales la noi. Nu mai este gripa aviara, nu mai este gripa porcina, acum este gripa corona. Sistemul vechi nu se dezminte...sa distragi atentia populatiei cu privire la scumpirile care s-au facut si se fac in continuare. In fiecare an cresteau un pic preturile... dar anul asta au luat-o razna rau de tot....! Toata lumea este regulata de gripa iar baietii destepti jongleaza mai departe la butoane dupa placul lor.Tare naivi mai suntem...ca sa nu zic prosti!

Se pare ca nu prea s-a facut o alegere buna anul trecut....dar nu mai conteaza, sanatosi sa fim si sa trecem cu bine de gripa lui Papapius! 

Editat de mac01
Link spre comentariu
Acum 14 ore, icar a spus:

Nu prea e de facut misto, dar na, asa a supravietuit romanul, facind haz de necaz!

deocamdata gripa ''clasica'' a facut an de an mult mai multe victime, chiar si in Ro avem deja citeva zeci in acest inceput de an, dar numarul celor care se vaccineaza este extrem de mic. deci este un risc asumat, pentru care trebuie sa multumim celor care fac propaganda antivaccin si mai ales proprietarilor de mijloace media de orice fel care permit difuzarea unor asemenea aberatii pentru un punct de rating sau citeva click-uri!

Link spre comentariu

Amu, io vaccin antigripal fac de doua ori pe an. Odata toamna, la medicul de familie, si p-orma când începe frigul, la medicul din întreprindere. Si ma interesez sa fie vaccin cu tulpini diferite. Dar cea mai mare problema e elforumu. Ca io la calculator sad cu cafeaua sau pocalu de vin în fata si daca ma pufneste râsul se întâmpla des sa ma înnec si sa ma apuce tusa. Si atunci vine nevasta în fuga mare cu termometru: - Daca nu ma lasi sa-ti iau temperatura ti-l bag în fund. Nu întelege ca io iau regulat tuicamicina si n-am treaba cu virusul.

Link spre comentariu
Acum 4 ore, icar a spus:

Inceput de panica si la noi. Cum stranuta unul, cum e jale!

In ce oras/sat? eu am vazut astazi destula lume stranutind si nu a fost nici o jale! chiar eu am stranutat de 2-3 ori astazi in autobuzul cu care am venit din craiova catre casa si in afara de ''noroc'' nu am auzit alte comentarii! dar prin provincie, lumea nu e asa de speriata de bombe ca cei din marile orase!

Link spre comentariu

   N-are! educatoarea nu trebuie sa-l accepte in colectivitate daca este bolnav, are nu numai dreptul ci si obligatia aceasta, indiferent de opinia parintilor! iar pentru ingrijirea copiilor de virste fragede se da concediu medical! si n-o mai bagati pe aia cu patronii haini, ca desi mai sint exceptii, dar epoca de haiducie a apus de ceva vreme!

Link spre comentariu

2-3 ii mai lasa acasa, mai multi sigur nu.

N=a trecut epoca, stai linistit. Cand e vorba de bani grei nimeni nu se lasa.

Adica pana nu demult toata lumea lucra pe minim si cu restu de bani la negru, asa ca ce vorbim?

 

Educatoarea de nu accepta se lasa cu scandal mare, ca domne el plateste, are drepturi, toata lumea isi apara drepturile, dar uita ca pe langa drepturi ai si responsabilitati.

N=-ai cum sa vezi asta intr-un sistem in care 40 ani daca era sa stai dupa responsabilitati si drepturi mureai de foame si iti scuipau in cap toti securistii sau cei cu pilel a securisti.

Primul lucru te invata sa pacalesti cat de mult sistemul, ca altfel e vai de capul tau.

Sa te descurci, nu conteaza dreaptatea, adevarul, tu sa te descurci.

Editat de Sharky
Link spre comentariu

Gripa  ?!!

Polidin ,3 zile la copii si 5 la adulti ,una injectabila pe zi .

Vindecare completa 100% si fara manifestari secundare .

Dar , deh . . . . acum este interzis si nu se mai produce .

Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 30 minute, razvan-l1 a spus:

Gripa  ?!!

Polidin ,3 zile la copii si 5 la adulti ,una injectabila pe zi .

Vindecare completa 100% si fara manifestari secundare .

Dar , deh . . . . acum este interzis si nu se mai produce .

Polidinul și moldaminul nu sunt interzise , nu le mai producem pentru că Institutul Cantacuzino este in comă de mulți ani .

La Cantacuzino se mai producea un vaccin pentru paradontoză , cu rezultate foarte bune , este vorba de Cantastim .

https://ziarmedical.ro/2019/03/04/cantastim/

Link spre comentariu

Ehe, Polidin! Pai frate, daca ai avea Polidin, de 3 lei, ai mai vinde Coldrex, Fervex, Teraflu, cu 30 lei șcatuica? Io cre ca ba!

In ce oras, pai scrie la profil! Cind am scris, ma uitam la tv. Agitatia era la Alba si nu mai stiu oe unde, a avut unul febra si a venit o masina de salvare si cinci cu reporteri. Mi -aduc aminte cind cu gripa aviara: Doamne feri sa vada careva o pasare moarta, prin iarba sau pe asfalt! 

 

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări