Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Cine este vinovatul?

Recommended Posts

La noi politistii calca oameni pe trecere si scapa. 

Asa ca sa o lasam mai usor.

In rest eu m am exprimat clar. Ambii sunt vinovati, unul pt comportament violent si celalalt pt neacordare de prioritate conform legii scrise!

Mai speculez chiar daca loganul iesea mai târziu si era lovit din lateral pun pariu ca tot nevinovat era, doar ca inauntru era un polițist.

Nu se duce nimeni pana la cedo pt un accident.

Ca voi rastalmaciti doar ca sa ma atacati pe mine, nu e nimeni curios de asta, cu atat mai putin eu.

Sunt doar frustrarile care le acumulati zi de zi, ies la suprafață.

Daca vreti o lume mai buna contribuiti cu ceva util.

Daca vrei sa fii vinovat pt tentativa de omor, asalt etc, asa cum am scris deja de doua ori. Sa zicem ca e ok.

Ca im rest te asigur ca dintr o șifonare cu politia nu ai cum sa iesi nevinovat decat daca masina era parcata regulamentar si tu nu erai in ea.

Altfel imediat se inventează o misiune in care era politistul si tu nu i ai acordat prioritate.

Scurt pe doi.

Nu stiu cum de nu vreti sa pricepeti limba romana, dar sunt aici sa va explic si de 10 ori daca trebuie.

Chiar acum, daniels a spus:

important e sa prezinti dovezi care sa fie acceptate de judecator.

Alți imaculati, incoruptibili, și mai ales, independenți politic. La ce filme te uiți, sa le urmăresc și eu...

Acum 2 ore, validae a spus:

Deci e OK sa trosnim politiști pe unde-i prindem.Bine de stiut....

Pe militeni trebuie sa ii trosnim, nu pe politisti! Pentru politisti, tot respectul!!!

Acum 27 minute, daniels a spus:

In ROU. In instanta poti contesta tot dosarul politiei, important e sa prezinti dovezi care sa fie acceptate de judecator.

Mare adevar ai grait!!! Judecatorul accepta ce dovezi vrea muschiu lui nu cele care le prezinti tu!

Acum 26 minute, doru3160 a spus:

Alți imaculati, incoruptibili, și mai ales, independenți politic. 

Ai uitat esentialul: si pensionati in floarea varstei!!!

Acum 34 minute, Sharky a spus:

Tirist vinovat.

Asta e culmea ghinionului pt cel din autoturism. Lovit din spate, nu a avut nici o sansa. Imi vine greu sa cred ca a scapat la asa impact.

Acum 39 minute, daniels a spus:

Dovezi care sunt legale, pt ca si dovezile se pot fabrica sau falsifica.

Ai atatea cazuri de politisti care au omorat oameni/copii pe trecerea de pietoni. Dovezile false le fabrica politistii nu mortii sau familiile acestora care asteapta sa die condamnati vinovatii. 

Nu judecatorii taraganeaza procesele in care inculpatii sunt fie politisti fie oameni cu bani (vezi cazul 2 Mai)? Deci nu fac judecatorii ce vor muschii lor? 

Si tot din cauza asta neacordarea priorității va fi trecuta cu vederea in cazul tembelului care l a lovit pe militianul loganist!

Si daca il lovea din lateral, tot gasea ceva tertip sa il scoata pe militian nevinovat.

Nu ca port grija unui tembel dar justiția are demult dubla măsură.

Eu am avut norocul să nu fiu în oraş!Un amic a fost plecat la țară şi,la ora furtunii,n-a reuşit să intre în Severin!Mi-a spus:"Efectiv,cam la 6 km de oraş,m-am oprit că nu se mai vedea nimic pe şosea şi m-am întors"!!

Pe maşinile cu tabla groasă se văd adâncituri,nu ştiu ce-o fi la cele gen Logan sau Renault...

La țară lângă Vânju Mare au scăpat de grindină deoarece s-au tras rachete!Ziceai că sunt Katiuşe nu alta!Erau salve de câte 3 odată,cred că au fost vreo 12-15 bucăți lansate.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines