Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor

Recommended Posts

Rt809H nici macar nu s-a conectat la acest emmc.

16 minutes ago, attilaa0 said:

Deci ti-ai luat jtag, bravo ! :aplauze, cat te-a costat cu toate taxele?

merge dar e cu varianta,operatia a reusit dar pacientul e mort!

Acum 16 minute, attilaa0 a spus:

Atunci fa asa, lipeste firele ca in pozele mai de jos, cu alimentare externa 3,3v , 1,8v, apoi pe aceste tensiunii lipesti si tensiunile de la RT, apoi pune un cond de 1uf 50v pe tensiunea de 3,3v, apoi conectezi RT-ul la usb, apoi dai clic pe SmartID alegi emmc auto selectezi acolo pe tensiunea de 1,8v, apoi pe setari acolo selectezi pe bara de reglaj tensiunea de 3,3v, bifezi pe VCCQ 1,8v apoi salvezi si dai clic pe read, si vezi ce frumos se conecteaza cu emmc, daca nu vrei sa copi cu emmc auto dai cancel se opreste si apoi il selectezi din lista emmc-ul si merge :freaza: eu cand va spui ca sunt trucuri nimeni nu crede :41

2020-02-11-2475.jpg

2020-02-11-2481.jpg

Acum 7 minute, sergionel a spus:

merge dar e cu varianta,operatia a reusit dar pacientul e mort!

Eu am scris cu RT-ul si merge tv-ul

omul si a luat jtag,nu intelegi?

daca pui o poza cu tvul functional si tu linga tv ,te cred,altfel nu!

Acum 6 minute, sergionel a spus:

omul si a luat jtag,nu intelegi?

daca pui o poza cu tvul functional si tu linga tv ,te cred,altfel nu!

Nu am cum ca asta a fost acum 2 ani si nu mai am tv-ul cu pricina, poza care este cu cititul emmc-ului 0-10% nu este de la mine, este de la alt coleg, eu atunci nu am facut poze ca nu am dat importanta atunci

Inteleg ca a cumparat jtag, dar daca nu merge da eroare atunci ce faci cu el, il ti in cutie sa nu prinda praf cum tin si eu TNM5000 nu ca nu este bun, dar ma descurc cu RT-ul de minune

Si cu RT809 mi-a dat eroare la citire la un alt emmc.Pe acela citea si dupa 30% urca bara verde de progres si eroare.totdeauna alimentez emmc din sursa externa ,asta stiu.Si apoi am reusit cu TNM5000 sa citesc acel emmc.

Am recris cu succes cu RT809H  Sk hynix pentru Lg , la care altii au dat gres  si cred ca totul depinde de starea fizica a emmc -ului.Cred ca Easy jtag

este mai performant nu degeaba folosesc cei cu service telefoane.

Acum 1 minut, attilaa0 a spus:

Cred ca Easy jtag

este mai performant nu degeaba folosesc cei cu service telefoane.

Cred ca ai dreptate, o sa fie si RT-ul foarte cunoscut cand vor face programul complect

Si la mine m-ia dar eroare la emmc pe la 68% la citire, dar am pus condul si a mers perfect

Acum 34 minute, Florinel TV a spus:

Nu am cum ca asta a fost acum 2 ani si nu mai am tv-ul cu pricina, poza care este cu cititul emmc-ului 0-10% nu este de la mine, este de la alt coleg, eu atunci nu am facut poze ca nu am dat importanta atunci

Inteleg ca a cumparat jtag, dar daca nu merge da eroare atunci ce faci cu el, il ti in cutie sa nu prinda praf cum tin si eu TNM5000 nu ca nu este bun, dar ma descurc cu RT-ul de minune

pai eu vorbeam de sonyul de acum citeva zile de care ziceai ca ai dat placa... dar nu a montat o..

merge sau nu merge?

Acum 14 minute, sergionel a spus:

pai eu vorbeam de sonyul de acum citeva zile de care ziceai ca ai dat placa... dar nu a montat o..

merge sau nu merge?

Inca nu am dus-o proprietarului, cred ca pe luni ma duc, va anunt eu daca merge

legat de ufpi, am vorbit cu rusul care  il vinde si mi a zis ca nu se poate clona partitia rpmb fara sa stii keyul de securitate.

deci  ceva  nu se pupa cu info data de Dixon despre  clonarea emmcului cu ufpi.poate foloseste alt jtag,dar de ufpi sint sigur ca nu poate scrie rpmb fara key.au confirmat mai multi.

eram gata sa dau cda!

Acum 47 minute, sergionel a spus:

legat de ufpi, am vorbit cu rusul care  il vinde si mi a zis ca nu se poate clona partitia rpmb fara sa stii keyul de securitate.

deci  ceva  nu se pupa cu info data de Dixon despre  clonarea emmcului cu ufpi.poate foloseste alt jtag,dar de ufpi sint sigur ca nu poate scrie rpmb fara key.au confirmat mai multi.

eram gata sa dau cda!

Atunci este ok si Easy jtag plus ?.

Edited by GOLOGAN