Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Marian Iftode

Tableta Lenovo A 7600- H protectie antivirus

Recommended Posts

Buna seara stimati colegi ! Am o tableta Lenovo A 7600- H cu care navighez pe internet sau comunic cu diverse persoane cunoscute, iar in luna noiembrie am vrut sa descarc de pe site-ul Nokia manualul de uitlizare a telefonului mobil Nokia 1616 iar tableta a fost virusata cu 4 virusi dar pe alt numar. Cum pot sa scap de virusii care sant pe acel numar ? Va rog cateva sfaturi. Va multumesc !

Va salut !

Pai foarte simplu, descarcati un antivirus de pe magazin play....instalati-l, configurati-l, faceti o actualizare la semnatura de virusii, iar apoi dati o scanare la tot telefonul si poate asa o sa scapati de virusii.:reytre

O zi superba va doresc !

Edited by FLORIN IORDACHE

Salutare d-le Florin ! Am revenit cu alta mai boacana in cazul tabletei Lenovo A 7600- H folosesc un SIM la care sant activate minute si nu este cartela cu credit. Am incercat o scanare de genul celor descarcate de pe Magazin Play, dar fara credit nu merge curatarea virusilor. Eu am crezut ca se poate si altfel,fara a mai fi nevoie de aplicatii antivirus,dar daca este vorba de asa ceva,atunci va trebui sa dezactivez minutele de pe cartela cu problema pentru 30 de zile ca sa pot efectua aceasta scanare. Va multumesc pentru tot !

Acum 2 ore, Marian Iftode a spus:

Salutare d-le Florin ! Am revenit cu alta mai boacana in cazul tabletei Lenovo A 7600- H folosesc un SIM la care sant activate minute si nu este cartela cu credit. Am incercat o scanare de genul celor descarcate de pe Magazin Play, dar fara credit nu merge curatarea virusilor. Eu am crezut ca se poate si altfel,fara a mai fi nevoie de aplicatii antivirus,dar daca este vorba de asa ceva,atunci va trebui sa dezactivez minutele de pe cartela cu problema pentru 30 de zile ca sa pot efectua aceasta scanare. Va multumesc pentru tot !

Eu unul nu va inteleg pentru ce va trebuie credit pe cartela...pentru ca toate tabletele trebuie sa aiba functia de wifi...adica sa fie conectate la o retea de internet prin wireless, adica cum ar fi prin netul de la telekom, akta, upc etc.etc... Deci nu trebuie sa aveti cartela reincarcata sau sa aveti credit pe ea.

Dvs ce net aveti pe ce retea sunteti...si daca aveti router cu wireless, adica ceva asemanator daca aveti.

image.thumb.png.757380b32b31bd5c9688b830fdb5da86.png

Astept raspuns ! Va multumesc !

Probabil antivirusul respectiv e de fapt un virus ce transmite sms-uri la numere cu suprataxa. Ce alta devirusare mai bună decât formatare totală mai vrei ? Foloseste-o cu încredere, e singura ce îți trebuie.

Acum 17 minute, modoran a spus:

Probabil antivirusul respectiv e de fapt un virus ce transmite sms-uri la numere cu suprataxa. Ce alta devirusare mai bună decât formatare totală mai vrei ? Foloseste-o cu încredere, e singura ce îți trebuie.

Da,dar pentru asta trebuie sa mearga la un service de decodari...sau unde baga softuri la telefoane, tablete etc...:reytre