Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

OLD stuff...

Evaluează acest subiect


okean

Postări Recomandate

Da , adevarata sticla de Pepsi , avea gust fantastic , cele de acum de la ambele firme de Cola sunt palide la aroma si pline de zahar ,indulcitori ,fructoza etc .

Am prins pe vremea "cealalta"Quick Cola , varianta de sirop concentrat facut in DDR  ,si aia era mai buna la gust ca cele de acum , adevarat puneai cat trebuie .Dupa o vreme a aparut si varianta romaneasca imbuteliata ,din aia nu am baut  , la noi in oras nu era .( au facut si polonezii dupa un timp ,nu stiu daca erau licente DDR )

7879.full.jpgimages?q=tbn:ANd9GcREcomPaqR2pRC8xpAs0Hfeticheta-quick-cola.jpg?w=84815-640x803.jpg

 

Link spre comentariu

Bicicletă Pegas cumpărată în anul 1981. Folosită în permanență pînă în prezent.

Cu excepția apărătorii de lanț, este completă și funcțională pe toate funcțiunile.

Balamaua de pe cadru (pentru a fi pusă în portbagaj), este perfect funcțională.

Vopseaua originală de culoare verde s-a depreciat și în 2000 am vopsit-o negru.

 

as.jpg

Link spre comentariu
On 12/7/2019 at 7:28 AM, doru3160 said:

App de peretele blocului...uite una proaspata, de juma de ora, tot de pe peretele unui bloc. Ma si mir cum de a rezistat atat.

N-am idee unde a muncit manipulatorul. L-am pastrat pt ca mi-a placut cum e lucrat. Se vede pasiunea, nu lucrul de mantuiala.

 

20191207-140814.jpg

Facut in Romania la cumpana mileniului. Le-am vazut pe linia de productie si cu taste cu numere arabe.

 

La Intrarom era masa gratis, cafea/ceai gratis, ore suplimentare platite in dublu... ce vremuri. 

 

In fine, grecul mai lasa si el cativa banuti in Romania, restul se ducea la el acasa. Import-Export se numea. 

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări