Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

OLD stuff...

Evaluează acest subiect


okean

Postări Recomandate

11 hours ago, sesebe said:

În situații de genul acesta m-aș converti și eu la viniluri..... 

As începe cu niște lecții și prima ar fi ca pick-up-ul nu se tine pe boxa dacă vrei sa asculți la el. 

Pickupul nu e pe boxa. Boxa e integrata in mobila care sustine pickupul. Oricum ai da-o, tot ajunge vibratia la doza.

Link spre comentariu
Acum 11 ore, alcon a spus:

Încă o sufragerie.

Un ceas din ala cu cuc, rusesc, am recuperat si eu de la cineva care voia sa-l arunce. I-am refacut un burduf spart si dupa o curatare si gresare a mecanismului, l-am reglat, si merge nesperat de precis. Partea proasta este ca trebuie sa-l montezi mai sus decat ar fi normal pt vedere, din cauza ca la inaltime mica, ajunge conul din fonta pe podea si se opreste. Ceasul din poza e de decor, nu e functional, dar pestele e la locul lui...

Editat de doru3160
Link spre comentariu

Alcon, ai prins cum nu se poate mai bine, sufrageria clasica, cu tot ce trebuie: pestele de sticla pe mileu, vaza cu flori de plastic si fructiera cu imitatii de plastic, masa, in jurul careia se statea la TV, servanta, cu bibelouri si teveul pe ea, ce mai, o sufragerie clasica. Like!

Link spre comentariu

La vremea aia exista celofan colorat " Cosmosul familiei " capatase o rama de lemn cu un strat de celofan albastru...et voila...color television:freaza:

Student fiind am echipat un TV " SPORT" cu tub de monitor VERDE de la un service din Targu' Cucu - Jassy, s-a vandut ca painea calda !

Editat de okean
Link spre comentariu
Acum 2 ore, Liviu.Mihaiu a spus:

Lipseste sticla care se punea in fata la TV ca sa-l faca color

La televizoarele "Cosmos" se punea asa ceva. Nu era sticla, ci plexiglas. Mi-a dat cineva un asemenea geam. I l-au ciuruit electronii plecati de pe tub si avea cateva pete mate pe spate.

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări