Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
florinellll

Oxigen pentru Bucuresti

Recommended Posts

Eu am dubii si cu alea . Faptul ca ai avut 5 voturi in plus la o motiune de cenzura nu garanteaza ca te va vota ( covarsitor ) poporul . S - a cam reglementat si diaspora , nu va mai fi milionul de voturi .  PNL - USR nu e aliaj castigator . Au interese diferite , multe antagonice . UDMR pandeste , ca intotdeauna . Ponta e cheia . Sau " cheia " . Le stie ( si le are) pe toate , bune si rele . Fara el ( partidul lui ) , totul e beletristica . Daca suge semnificativ din seva ( si oamenii , care asteapta ) PSD - ului , devine noua forta politica conducatoare . Si va avea in siaj pe astia mici ( minoritati , PMP , independenti , ceva Tariceanu ) , pesti - piloti  care asteapta si ei firimituri de la marele rechin . Cam atat , ca e politica si nu e voie . 

Edited by gauss

Acum 20 minute, adrian_pic a spus:

Ma, nici mie nu mi-a lasat o impresie proasta, dar... nu au majoritate. Trebuie sa se intoarca si sa se aplece pentru orice, altfel alde si pro romania trec de partea psd si iar vin rosii la putere. Fara alegeri anticipate nu fac mare branza. 

Este complicat cu anticipatele, șanse spre 5..10% să se realizeze 

Acum 16 minute, gauss a spus:

Eu am dubii si cu alea . Faptul ca ai avut 5 voturi in plus la o motiune de cenzura nu garanteaza ca te va vota ( covarsitor ) poporul . S - a cam reglementat si diaspora , nu va mai fi milionul de voturi .  PNL - USR nu e aliaj castigator . Au interese diferite , multe antagonice . UDMR pandeste , ca intotdeauna . Ponta e cheia . Sau " cheia " . Le stie ( si le are) pe toate , bune si rele . Fara el ( partidul lui ) , totul e beletristica . Daca suge semnificativ din seva ( si oamenii , care asteapta ) PSD - ului , devine noua forta politica conducatoare . Si va avea in siaj pe astia mici ( minoritati , PMP , independenti , ceva Tariceanu ) , pesti - piloti  care asteapta si ei firimituri de la marele rechin . Cam atat , ca e politica si nu e voie . 

Bine punctat

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.