Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Oxigen pentru Bucuresti

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Acum 50 minute, adrian_pic a spus:

elmar esti de acord cu ce spune DjLeco 

 

Eu aș fi de acord ...ca toți care au furat această țară ...să fie controlați și deposedați de avere dacă nu pot dovedi proveniența ei!

Să-i văd eu de doctori, judecători, procurori,primari ...cum pot justifica averile imense!?

Da...dar ăștia sunt cei care vor judeca ...și niciodată nu-și vor scoate ochii unora,altora!

De aici pleacă toată corupția în această țară...și de aia va veni vremea când toți ăștia vor fi judecați, de oamenii simpli, care în simplitatea lor, vor ști cine le-a furat tinerețea...cine le-a lăsat părinții să moară în spitale sau pușcării...doar pentru că n-au avut bani de șpagă!

Văd pe unii pe aici...oripilați de ororile revoluțiilor istorice ...păi frate, cei care au făcut acele orori au avut motive să le facă! Acei bogătași nemernici...au făcut nedreptăți imense ...și le-a venit rândul să plătească pentru fărădelegile lor!(poate , unii nu meritau acele pedepse...dar, ca în orice revoluție...există și oameni nevinovați sacrificați )

Editat de elmar
Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 3 minute, DjLeco a spus:

 

 Din contra, nu, am spus doar ce imi pare MAI BUN  decit atunci, ai inteles gresit!

 

Traiesc normal, fara snobism si fara chestii useless.

Ce  înseamnă trai snob ? 

Link spre comentariu
Acum 35 minute, adrian_pic a spus:

 Doar trebuie sa iesim in strada si sa cerem asta. Pentru noul guvern va fi mana cereasca un protest care sa ceara eliminarea pensiilor speciale si controlul averilor. 

 Total gresit! 

Ei TREBUIE sa faca asta, fara sa iesim noi in strada!

De aia sint pusi acolo, sa faca treaba!

Dar cum sa faca ei asa ceva, cind TOTI sint corupti ai au o bucatica din HALCA de carne?

 

Oups, am spus un adevar cumva.

ALOO, milionarii de carton, ce parere aveti?

Link spre comentariu
Acum 15 minute, elmar a spus:

Eu aș fi de acord ...ca toți care au furat această țară ...să fie controlați și deposedați de avere dacă nu pot dovedi proveniența ei!

Să-i văd eu de doctori, judecători, procurori,primari ...cum pot justifica averile imense!?

Da...dar ăștia sunt cei care vor judeca ...și niciodată nu-și vor scoate ochii unora,altora!

De aici pleacă toată corupția în această țară...și de aia va veni vremea când toți ăștia vor fi judecați, de oamenii simpli, care în simplitatea lor, vor ști cine le-a furat tinerețea...cine le-a lăsat părinții să moară în spitale sau pușcării...doar pentru că n-au avut bani de șpagă!

Văd pe unii pe aici...oripilați de ororile revoluțiilor istorice ...păi frate, cei care au făcut acele orori au avut motive să le facă! Acei bogătași nemernici...au făcut nedreptăți imense ...și le-a venit rândul să plătească pentru fărădelegile lor!(poate , unii nu meritau acele pedepse...dar, ca în orice revoluție...există și oameni nevinovoți sacrificați )

 

 

10 (zece) cu ++!

Link spre comentariu
Acum 2 minute, DjLeco a spus:

 Total gresit! 

Ei TREBUIE sa faca asta, fara sa iesim noi in strada!

De aia sint pusi acolo, sa faca treaba!

Dar cum sa faca ei asa ceva, cind TOTI sint corupti ai au o bucatica din HALCA de carne?

 

Oups, am spus un adevar cumva.

ALOO, milionarii de carton, ce parere aveti?

Ordonanta 13 de ce nu a fost data? Nu pentru ca s-a iesit masiv in strada? Dupa aceea pentru ca a fost liniste si pentru ca detineau majoritatea au facut ce au vrut. Acumnoul guvern nici macar majoritate nu are, dar daca se isese in strada au cum sa se scoata daca taie pensiile speciale. Poporul are intodeauna dreptate si nimeni nu-i prost dintre parlamentari sa comenteze ceva impotriva daca se iese in strada si se cere taierea pensiilor speciale, iar guvernul nu face decat "sa se execute". 

 

Link spre comentariu
Vizitator viobio
Acum 21 minute, DjLeco a spus:

 Total gresit! 

Ei TREBUIE sa faca asta, fara sa iesim noi in strada!

De aia sint pusi acolo, sa faca treaba!

Dar cum sa faca ei asa ceva, cind TOTI sint corupti ai au o bucatica din HALCA de carne?

 

Oups, am spus un adevar cumva.

ALOO, milionarii de carton, ce parere aveti?

Cetățene , ce înseamnă pentru tine milionar de carton ?

Link spre comentariu
1 oră în urmă, Faust2018 a spus:

Ce  înseamnă trai snob ? 

 

 Unu ca Tiriac, o beizadea ca fie-su lui Iorgulescu, etc.

 

Milionarii de carton ii stiti cu totii prea bine, ar trebui sa stau citeva zile cu baterie extinsa la telefon sa-i scriu aici.

Mai pe scurt, o mare parte politicienii si cei care au facut averi in ctiva ani, pe care NU le pot justifica in vreun fel si pe care oamenii nornali, "cetatenii" (nu aia iliesceni) NU le pot face nici daca ar munci 100 vieti fara sa cheltuie un leu din ce produc.

 

Nu mai face pe prostul, stii bine la ce ma refer.

 

Hai sa-ti pun si eu o intrebare, ba chiar 2:

 

Esti de acord sa fie pusa in practica o lege prin care o organizatie gen IRS la Americani sa controleze pe absolut dar absolut toata lumea din tara asta si sa se confiste tot ce nu poate fi justificat?

 

Dupa asta, citi milionari ar mai avea tara asta?

 

 

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Tiriac o snobeste bine ... :

 

https://www.click.ro/vedete/romanesti/de-ce-cauta-laurette-compania-lui-ion-tiriac-alte-trei-femei-au-facut-la-fel

 

Daca e vorba de fie - su , o snobeste si mai bine ! 

 

P.S. - "Văd pe unii pe aici...oripilați de ororile revoluțiilor istorice ...păi frate, cei care au făcut acele orori au avut motive să le facă! Acei bogătași nemernici...au făcut nedreptăți imense ...și le-a venit rândul să plătească pentru fărădelegile lor!(poate , unii nu meritau acele pedepse...dar, ca în orice revoluție...există și oameni nevinovoți sacrificați ) "

 

Eu sunt oripilat de cei care vad capitalisti in Siria , si alte minunatii . Ca tot ne dam cu parerea , macar sa stim despre ce vorbim . Asa , macar minim si geografic . Se pare ca nu e cazu' , altfel suna bine , mobilizator ! 

Editat de gauss
Link spre comentariu
Acum 22 minute, gauss a spus:

Eu sunt oripilat de cei care vad capitalisti in Siria , si alte minunatii . Ca tot ne dam cu parerea , macar sa stim despre ce vorbim . Asa , macar minim si geografic . Se pare ca nu e cazu' , altfel suna bine , mobilizator ! 

Păi, dacă încă nu te-ai prins ...eu nu vorbeam de capitaliștii din Siria!

Cei de acolo...luptătorii ISIS voiau să dea o lovitură societății capitaliste(și chiar le-a reușit...în primă fază)...exemplu:Franța,Germania...adică coloșii capitaliști ai Europei și nu se limitau numai la atât...voiau să treacă și gârla ....

Așa că...las-o mai moale cu ironia...mai ales, când nu ești sigur ce ai înțeles!:rade:

Editat de elmar
Link spre comentariu

Nu e ironie . Si n - am inteles numai eu asa , sunt mai multi . Chiar daca nu posteaza . Ma bucur ca maestrul Leco a notat cu 10 ++ postarea din care am citat , asa a aflat ca revolutiile au si morti nevinovati , cu foto p' aci ( pag.15 ) , sau fara . Asa e cand esti in fata ( de ce oare ? )  ... , se mai intampla . Dupa cum bine scrie in postare !

 

P.S. - Domnu' Elmar , unde erati la Revolutie ? .  

Editat de gauss
Link spre comentariu

Pai , era vreun dubiu ? Nu stiu , intreb ... , cu emoticoane sau fara !

 

P.S. - on - topic ... Cam intarzie astia ( noi ) cu oxigenu' la Bucuresti , vaz ' ca nu se hotarasc . Eram interesat , ca am drumuri la Buc . , saptamana asta . Cu trenu' , ca mi - e rusine cu Loganu' .

Editat de gauss
Link spre comentariu
Acum 1 oră, adrian_pic a spus:

Ordonanta 13 de ce nu a fost data? Nu pentru ca s-a iesit masiv in strada? Dupa aceea pentru ca a fost liniste si pentru ca detineau majoritatea au facut ce au vrut. Acumnoul guvern nici macar majoritate nu are, dar daca se isese in strada au cum sa se scoata daca taie pensiile speciale. Poporul are intodeauna dreptate si nimeni nu-i prost dintre parlamentari sa comenteze ceva impotriva daca se iese in strada si se cere taierea pensiilor speciale, iar guvernul nu face decat "sa se execute". 

 

 

Daca erau politicieni CINSTITI si erau devotati tarii si poporului, nu era nevoie sa iasa lumea in strada.

Pentru nimic!

Omul nu iese pe strada pentru ca nu are ce face, iese cind e satul de nereguli si de hotii, culmea PE FATA, cind cutitul ajunge la os.

Iese cind vede ca ala care a fost pus sa conduca, sa gestioneze, nu-l mai reprezinta, cind  ala de la conducere fura ca in cotru, pentru ca poate si are de unde, pentru ca isi faciliteaza aceasta oportunitate, cind se intimpla ce se intimpla in amarita asta de tara.

Sa-ti spun ceva:

Nu am iesit, nu ies si nu voi iesi niciodata in strada.

Ppate doar cind oi vedea un cadru politic serios care reprezinta interesele tarii neconditionat si cu orice pret!

 

Si atunci ies sa ii felicit!

Si sa le cint ode, sa le fac plecaciuni!

 

Am sa ies daca se confisca averile ilicite, daca se stirpesc din radacina toate clanurile interlope si coruptia la scara larga de peste tot, daca toti coruptii si politicienii vinovati de distrugerea Romaniei vor infunda puscariile, daca dispar pensiile speciale, imunitatea parlamentara si prezidentiala, daca se revizuieste drastic constitutia, daca incep sa se construiasca spitale si fabrici in loc de mall-uri si sedii de firme, daca se reintroduce pedeapsa cu moartea!

Si astea sa le faca cei ce conduc si institutiile abilitate!

Nu sa iasa lumea in strada, asa daca e sa iasa lumea pai sa iasa cu furci si topoare sa stirpeasca toata sleahta de jigodii si sa conduca ei.

 

Deci NU voi iesi,  pentru  ca sigur nu am (voi avea) de ce/pentru ce.

 

Call me coward, no matter.

Nu am cerut, nu vreau nimic din ce nu mi se cuvine, nu-mi trebuie decit sanatate si liniste.

Cind crapi, tot ce ai agonisit te pisi pe ele, in groapa nu iei nimic iar afterlife nu cred ca exista, desi mi-as dori.

 

 

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Oxigenul ăla pentru Bucureşti e doar o altă metodă de a mai umfla buzunarele victimei. Părerea mea e că orice hoţ suferă cînd vede alţi hoţi mai abili, care fură mai mult. Suferă de invidie şi de ciudă. La fel cum majoritatea românilor suferă de "să ni se dea, să ni se facă".

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări