Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
Guest

Probleme marunte II

Recommended Posts

În Germania, taxa pe credinta se percepe numai de la membri bisericilor "oficiale", cea catolica si cea evanghelica. De aceea aceasta taxa este discriminatorie, mai ales ca este perceputa ca "impozit".

Eu chiar s-ar putea sa sfârsesc "proptit în gard" pentru ca am stabilit sa fiu "împanat"

42. Ulysses S. Grant - IQ: 130.0
41. George W. Bush - IQ: 138.5
40. James Monroe - IQ: 138.6
39. William Howard Taft - IQ: 139.5
38. James Buchanan - IQ: 139.6
37. Zachary Taylor - IQ: 139.8
36. Andrew Johnson - IQ: 139.8
21. Dwight Eisenhower - IQ: 145.1
13. Abraham Lincoln - IQ: 150
12. Franklin Roosevelt - IQ: 150.5
9. Theodore Roosevelt - IQ: 153
6. Jimmy Carter - IQ: 156.8
5. Bill Clinton - IQ: 159
4. John F. Kennedy - IQ: 159.8
2. Thomas Jefferson - IQ: 160
1. John Quincy Adams - IQ: 175

De unde or fi ştiut ce IQ avea Abraham Lincoln, că pe vremea aia nici nu cred că se inventase sistemul de evaluare.Primele teste de inteligenţă au fost create de francezul Alfred Binet prin 1900...

Being the leader of the U.S. is no easy task, but just how smart were the nation's presidents? A researcher at UC Davis used various intelligence factors to estimate the previous chief of states' IQs. Find out who ranked at number one.

Este o problema cu forumul.

La fel se intampla si la mine...nu apar mesajele noi. Imi apar topice la care s-au dat raspunsuri cu 20 de ore in urma. Cateodata nu mai apar deloc.

De cand s-a transferat forumul pe platforma asta ...de atunci merge foarte prost. In ultimul timp nu mai gaseste nici forumul.....foarte greu se acceseaza o pagina.

Edited by mac01
  • Administratori

cine nu gaseste forumul ?

de incarcat se incarca cam greu cateodata dar vorba aia cat dai la hosting atata face... cred ca de 100 de euro pe luna merge acceptabil, s-ar putea si mai bine dar m-am saturat sa ii tot injur pe email si sa-i amenint ca il mut la altii de cate ori merge prost. Altii cer mai mult si asa ca nu am ce face pentru ca si asa e la limita, cat se castiga din reclame tot merge pe hosting si cateodata nici macar nu ajunge. Bani sa bag in el nu am asa ca ne multumim cu ce avem sau punem jucariile in cui... 

Si era sa uit

NU MAI ATASATI POZE LA DIVERSE!!! Voi chiar nu stiti sa cititi ? 

Discutii diverse - ELFORUM - Forumul electronistilor

Nu știu ce și cum se întâmpla la alții dar la mine se încărca foarte bine până acum 3-4 săptămâni. Nici acum nu se încarcă jalnic dar are câteva momente pe zi când ceva "agață" și stă câteva secunde pagina albă, ca atunci când nu răspunde deloc serverul.

Postări văd că sunt destule, poate nu se înghesuie lumea acum la sfârșit de vară, perioada concediilor ... Și până la urmă cat sa poți discuta despre ce înseamă O.L la multimetru și să tot repeți aceleași răspunsuri la infinit sau să te contrazici cu răspunsuri de prin 2018.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines