Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Probleme marunte II

Evaluează acest subiect


Vizitator

Postări Recomandate

Probabil a ajuns la concluzia ca sanatatea este mai importanta decat sa isi faca nervi pe acest forum, nu a fost tratat ok de mai multe ori, ba chiar i s-a deschis topic in numele lui ( "Drivere LED in viziunea Miticamy" ) de catre un individ care crede ca le stie pe toate in materie de leduri.

Sper sa revina.

Link spre comentariu

Mda, m`am uitat pe topicul numit de dumneavoastra din fuga calului, posibil sa fi avut acest efect.

Este o problema ca un moderator ambitios sa`si modereze fix sectiunea unde el este "pe felie" ca sa nu spun expert.

A mai fost pe mecanica acest model...

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu
  • 6 luni mai târziu...

OK, s-a luat la cunoştinţă că acest cont @mradu2005 nu e de fapt al userului @miticamy. Doar faptul că de pe acest cont s-au postat simulări tipice userului @miticamy ca răspuns la unele postări, a cauzat această situaţie.Pe viitor ar fi util să specificaţi când mai postaţi în numele altcuiva, nu importă cine....

De fapt l-aş invita pe dl. miticamy să-şi facă un alt cont, chiar dacă va posta foarte rar.Ştergerea impulsivă a contului la nervi apoi joaca de-a ,,Adio, dar rămân cu tine,, nu e ceva rar pe Elforum, ultimul caz fiind al lui ,,der_doktor,, care a revenit deşi plecase ,,definitiv,,.Aşa, de kiki....

Link spre comentariu
1 hour ago, maxente said:

Der_doktor a revenit ca a invatat lucruri noi pe forum cum ar fi reglarea curentului de mers in gol la amplificatoare. Probabil si-a dat seama ca poate invata lucruri noi din acest forum.

Exact, am revenit sa observ cat de multa teorie stiu unii, si, m-am convins. Oricum, de practica nici nu mai vorbesc. Sa nu cunosti clasele de functionare si sa nu stii cum se regleaza un bias....sorry, asta denota teorie si practica 0 (zero). Chiar si un tractorist, lipitor de piese, unde nu stie...intreaba, dar in nici un caz nu lanseaza teorii pentru altii, cand el nu are nici cea mai mica experienta practica, teoretica si nici nu intelege bine engleza. Cordell scrie cu totul altceva in cartea aia.

Link spre comentariu

Dottore, afla ca un tractorist ca mine are pe cartea de munca 2 ani de experienta  la Alcatel Lucent,  a avut in dotare 2 analizatoare Marconi , aparate vandute ulterior ca eu sunt tractorist si nu depanator iar ultima oferta de munca mi-a facut-o personal directorul de la John  Derre Segovia, oferta pe care am refuzat-o politicos.

Te rog pe viitor sa eviti aluziile legate de tractoristi.

Editat de Alphsoo
Link spre comentariu
2 hours ago, Alphsoo said:

Dottore, afla ca un tractorist ca mine are pe cartea de munca 2 ani de experienta  la Alcatel Lucent,  a avut in dotare 2 analizatoare Marconi , aparate vandute ulterior ca eu sunt tractorist si nu depanator iar ultima oferta de munca mi-a facut-o personal directorul de la John  Derre Segovia, oferta pe care am refuzat-o politicos.

Te rog pe viitor sa eviti aluziile legate de tractoristi.

Alphsoo, nu ma gandeam la tine....

 

3 hours ago, franzm said:

La care pagini scrie Cordell altceva?

Nu de alta, dar îl ridica pe Oliver în slavi, atribuindu-i merite pe care acesta nu le are (de ex dioda Shaw).

Eu, unul, gasesc mult mai interesanta analiza lui Oliver decat cea a lui Cordell, cel putin in cazul distorsiunile provocate de ß. Mai sunt si altii care au scris materiale bune despre amplificatoare, dar nu fac obiectul topicului. Anyway...Cordell nu zice nicaieri ca valoarea rezistentei din emitorul tranzistorului in EF..n-ar conta.E alta filozofie acolo si a fost inteleasa gresit.

Editat de KISS
Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări