Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
NICA

Parere despre rotopercutor

Recommended Posts

Spiralele cu patru muchii , SDS - Max , cu pastile cu cobalt taie armaturile , chiar groase fiind . Numai ca nu sunt ieftine . Chiar deloc . 

Edited by gauss

In multe locuri să poți închiria scula aia de mii de lei trebuie să lași pe loc o garanție egală cu prețul sculei in sine, daca nu ai banii respectivi nu o poți închiria, pe când meseriașul ia aia 150 de lei și vine cu scula lui, fără sa dai vreo garanție.

Daca era vorba de garantie spuneam si despre asta. Nu am dat nici un leu garantie. S-a facut un contract, s-au facut poze (mai multe) la scula, din toate unghiurile si am luat-o. Am spus, am avut grija sa ma port ca si cum ar fi fost scula mea, si n-au fost probleme. Probabil daca te porti marlaneste si o aduci in ultimul hal, vei plati, conform clauzelor din contract.

Edited by doru3160

La Ploiesti se pot inchiria scule de la Dedeman . Nu cunosc termenii , n - am avut nevoie . 

Eu am avut nevoie odata, la baiat acasa, trebuia sa faramam  ceva trotuar prost turnat si cu ce aveam eu, pe langa ca riscam sa pun pe chituci scula, nici nu aveam la indemana tot timpul din lume. Initial am vrut sa chem un om cu o scula serioasa de spart, dar cand am vazut cate mofturi face pe banii mei, am plecat la Leroy Merlin, am luat scula, am terminat in cateva ore, si a doua zi am dus-o inapoi. Puteam s-o duc in aceeasi zi, dar n-am vrut sa ma intrerup de la treaba(ce am spart, trebuia si astupat) si daca tot aveam la dispozitie 24 ore, am preferat s-o duc a doua zi ca sa am si timp s-o curat de praf. Pt treburi ocazionale, e foarte bun sistemul.Am mai imprumutat de la ei, si au preturi bune, si scule de asemenea.Nu se joaca cu scule de bazar. Si cand iti da o scula care arata la superlativ, ireprosabil, parca iti e rusine s-o returnezi murdara sau abuzata.

Edited by doru3160

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.