Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Microcontroller cu PIC24F32KA304


Postări Recomandate

La 26.08.2019 la 14:56, Craciun Constantin a spus:

Mars ma poti ajuta cu un edit te rog, ma chinui de aseara dar nu stiu ce are harbul asta de laptop ca imi sta RAM-ul la 3,8gb din 4 :((

https://easyeda.com/editor#id=|f77b38d21e1147abbdd1730775fa95ed|5ef0a2b721b94db395a3a4e8b28063d9

 

Sunt pe la mare, poate cand ma intorc.

 

Acum 9 ore, Craciun Constantin a spus:

Dupa ce mam chinuit toata noaptea am mai reusit sa fac putin, mai raman doua intrebari

1. Pe ce pini ar fi cel mai bine sa pun potentiometrul?

2. Alte modificari sau sugesti?

Schematic_aaaaaaa_Sheet_1_20190827045614.pdf 61 kB · 4 downloads

 

Cred ca poti sa programezi bootloader-ul Arduino in Atmega8. 

https://www.arduino.cc/en/Hacking/Bootloader?from=Tutorial.Bootloader

 

Apoi iti va fi mult mai usor de facut firmware-ul. Va trebui sa tii cont de felul in care sunt folositi pinii de Arduino.

Link spre comentariu

Si bine inteles, trebuie facute doua module ca doar nu o sa imprastie 32 de fire prin masina. Adica cate 16 fire la fiecare semnalizare. Asta doar pt fata. Daca mai face si pe spate cum au unel modele mai noi,...

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Ce voiam eu sa zic, e ca WDT are rost cand modulul e alimentat toata calatoria si sunt riscuri sa se blocheze la mijlocul drumului si sa mergi jumatate de drum fara semnalizare.

Daca modulul e alimentat din semnalizor si numai cand becul se aprinde, atunci nu prea mai e nevoie de WDT, in cel mai rau caz "pierde" o aprindere.

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări