Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Fluxul poate afecta vârful letconului?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

Acum 5 ore, Stefan a spus:

Se pare că proprietarul are mână de mecanic, cel puțin așa a mânuit șurubelnița.

 

Nu știu microscopul colegului @iora însă și eu tot la lupă lucrez. În trecut am încercat să lucrez cu un microscop pe USB însă era  extrem de enervant, cel mai mult mă deranja întârzierea de afișare (nu era mare dar exista) și distanța focală cam mică ce îmi îngrădea poziția letconului.

 

Uite aici sa iti faci o idee despre ce e vorba

 

 

Link spre comentariu

Pare destul de interesat tinand cont ca are iesire HDMI (delay foarte mic) si distanta focala destulde mare incat sa lucrezi fara probleme.. Vazusem asa ceva acum cativa ani dar camera si lentila varifocala (era camera CCTV) erau mai mari si avea iesire pe VGA (ptrintr-un convertor) si SVCC direct din camera. Asta din clip-ul de mai sus e chiar mica si usor de manevrat.

Editat de Stefan
Link spre comentariu
Acum 36 minute, maxente a spus:

 

Uite aici sa iti faci o idee despre ce e vorba

 

 

 

confirm.delay mic pe monitorul propriu , calitate foarte buna a imaginii.nu am simtit nevoia de a lucra pe monitor extern. nu e foarte ieftin insa e o investitie pe termen lung 

Link spre comentariu
Acum 2 ore, validae a spus:

Şi cel mai scump, bineînţeles......câţi cred că-şi pot permite unul ?  Nu la modul că n-ar avea banii ăia, dar să poţi să-i dai pe aşa ceva, cunoscând că-i vei recupera în altă viaţă.

 

Nu electronic, pt ca alea nu prea por fi stereo, ci pur optic și nu-s chiar un capăt de tara la pret. Am sa caut sa vad cit ajunge unul. Și la urma urmei se dau și peste 2000ron pe un telefon pe care-l folosești 2-3 ani maxim 4 iar microscopul poți să-l folosești și 10 schiar și 20 de ani dacă ai grija la manevrare. 

 

edit: acesta vi se pare scump?

sau unul performant si relativ ieftin, iar daca vrei si suport special, aproape acelasi microscop cu suport mai bun.

Dupa ce veti lucra cu asa ceva nu veti mai vorbi de jucariile de care tot amintiti.

Editat de sesebe
Link spre comentariu

Sesebe! Nu contest ce ai scris, cand ai masa plina de cabluri si materiale parca nu iti mai vine sa pui un aparat mare, cabluri pe langa el. Parere personala, de la lupa si jucarie este o diferenta mare. (la un moment dat si suportul de la lupa ma incomoda) Se lucreaza lejer cu 720 p. 

Editat de q_acdc
Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări