Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
PapaHell

Asta e chiar pe bune ?

Recommended Posts

Posted (edited)

Nu am avut răbdare să citesc mai mult de 5 rânduri dar se știe că românul si Romania are "memoria unui caras auriu"

Adică dacă mâine mor 61 de oameni din cauze "ce dau bine in media" o sa schimbam numele străzilor, orașelor ... in "martirii de la gara de nord" sau "erorii din clubul x" ...

Edited by Stefan.

Intamplarea este din noiembrie 2015 cand impactul emotional al evenimentului era foaaaarte puternic.

Iar minunea de abia a durat o luna:

http://www.ziare.com/stiri/incendiu-club-colectiv/de-ce-s-a-sucit-ratb-si-a-schimbat-la-loc-numele-statiilor-colectiv-1404753

Deci  nu are rost sa ne isterizam azi in 2019 precum au facut-o altii atunci, indiferent de "directia si sensul" isteriei.

Populism gretos, exact ca pe vremea impuscatului! Nu asa le cinstesti memoria celo din Colectiv, ci ridicind citeva spitale pentru arsi!

Zilele trecute am mai vazut una de mi-a venit scirba! Veorica pe malul marii. Negre, normal! Se descalta si intra in valuri. Imediat suita de lingai se descalta si intra in mare! Si mai dam vina pe Ceausescu! 

Dacă vroiau sa faca ceva pentru ei acordau victimelor în viata abonament gratuit pe ratb (stb) iar ălora care s-au dus dintre noi ceva sprijin material, dar ei (statul) nici măcar nu au acceptat sa fie transferați afara în spitale cu doctori pregătiți, la noi și dacă ar fi vreun spital bine dotat tot degeaba ar fi pentru ca personalul tot nu va face fata atât medical cât și igienic!

Maresale, medicii sunt buni, spitalele sunt proaste.

uni da unu nu, o parte din vina o poarta chiar ei, eu nu prea am găsit medici buni, unu singur a fost mai ceva cât de cât da și ala a gafat-o din cauza pentru ca era prea plin de el.... 

Acum 7 ore, maresaldeflota a spus:

eu nu prea am găsit medici buni, unu singur a fost mai ceva cât de cât da și ala a gafat-o din cauza pentru ca era prea plin de el.... 

Deci exista o explicație... :rade:

@doru3160 mesajul tau ma făcut să-mi pară rău că moderatorii nu au butonul de like, deși nu suport butonul ăla.

Acum 32 minute, Stefan. a spus:

@doru3160 mesajul tau ma făcut să-mi pară rău că moderatorii nu au butonul de like, deși nu suport butonul ăla.

.... M-a .... 

Posted (edited)

M-a, așa cum zici. Nu prea le am cu limba română, mereu am considerat că are prea multe reguli pentru creierașul meu limitat. Noroc cu auto corectul de la telefon.

Edited by Stefan.

Posted (edited)

Autocorectu dacă nu ești atent poceste niște cuvinte rau de tot. 

Apropo de gramatica o nimica toată fata de muzica, dacă ma vedeai ma rog auzeai când eram pus cu cartea de muzica în fata sa cant, nici Ursu din pădure nu mormaia asa de bine:)

Edited by maresaldeflota

Posted (edited)

Eu cânt foarte bine, mai ales când nu mă aude cineva. :rade:

Edited by Stefan

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.