Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Voi ce cumparati online ?

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

De toate: mobila (pat mare de tot, garderoba), aparatura electrocasnica si accesorii, componente electronice, carti, decoratiuni pentru locuinta (tablouri, ceas de perete, oglinda), covoare, faianta si gresie, autoturism, bicicleta, piese pentru bicicleta, consumabile pentru bicicleta si masina, calculatoare, tableta, haine, încaltari si lenjerie de pat, medicamente si suplimente alimentare.

De regula ma inspir la magazine si p-orma le caut pe net.

Off-topic: Sotia are o prietena care-i factor postal. Odata a avut de dus 16 saci de ciment de câte 31,5 kg. Atât îi limita pentru colete postale (31,5 kg).

Link spre comentariu

Eu mi-am construit casa, cu materiale de constructie, cumparate online.

Am cumparat cele mai bune materiale, la cel mai mic pret, toate aduse acasa, gratis (aveam grija sa depasesc suma minima, la care transportul era gratuit).

M-a costat zeci de ore de navigare pe net.

O singura data am luat plasa, cu tigla metalica. Am comandat cu grosimea de 0,5mm, ei mi-au trimis de 0,4mm si au avut neobrazarea sa incerce sa-mi demonstreze ca este ce am cerut. Mi-am recuperat banii, dupa interventia la Protectia consumatorului.

 

Link spre comentariu

Mai cumpara cineva altfel decat on-line? :rade:

Mai in gluma mai in serios eu ma rezum "live" la alimente si ce trebuie probat (haine, incaltaminte etc.)... ultimele doar partial, de obicei comand 2-3 numere si pastrez cel potrivit... exista MULTE magazine on-line la care poti face asta fara pierderi sau cu pierderi minimale... care se compenseaza cu pretul mai mic... sau cu faptul ca altfel nu ai de unde sa iei :) ...

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări