Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Caut pe cineva care sa proiecteze si sa implementeze un proiect


Vizitator vlad_netics

Postări Recomandate

Vizitator vlad_netics

Salut

Vreau sa construiesc un aparat de numarat persoane, bazat pe senzori fotoelectrici si o camera foto (pentru a putea face fotografie la bariera IR atunci cand este declansata), care sa trimita constant informatiile catre un server extern (de asta ma ocup eu).

As avea nevoie de cineva cu experienta in electronica (cunostintele mele sunt minime) care sa ma ajute contra-cost (project-based sau putem stabili un numar de ore) pe partea de proiectare, implementare si dezvoltare.

 

In prima faza am nevoie de un prototip pe care sa incep testarea si sa incep sa scriu codul API pentru backend.

 

Doritorii pot sa imi dea PM.

Vlad

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Exista camere video( sau termice) specializate pt numarare de persoane care stiu sa trimita rezultatele la un server sau pe mail, cam toate mall-urile au asa ceva la intrari si nu numai. 

Varianta cu bariera ir nu e eficienta daca prin locul respectiv pot trece 2 sau mai multe persoane simultan.

 

 

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări