Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

decodare nokia 2730c-1


Postări Recomandate

Buna dimineata, telefonul este blocat in reteaua vodafone, a fost cumparat in urma cu mai multi ani. Nu a mai fost folosit de vreo 4 ani, i-am inlocuit bateria care se umflase, acum este ok. As dori sa-l folosesc in reteaua digimobil, telefonul are 3g.

Exista vreo procedura gratuita? Daca nu, unde ma pot adresa pentru rezolvare contra cost, mai ieftin, in Bucuresti ?

 

nokia2730a.jpg

Link spre comentariu

Cel care l-a cumparat e un prieten de-al meu, perioada contractuala a trecut de mult, e cumparat pe 01.08.2010. Omul are acelasi nr de telefon dar factura cred ca e de mult la gunoi. Deci chiar daca ar fi gratis, nu stiu cum ar trebui sa procedez. Pot apela la prietenul care mi l-a dat, nu e nici o problema dar nu cred ca mai are vreo hartie.

Link spre comentariu
Sa va spun ce raspunsuri am primit, am fost la cateva service gsm  si la magazine vodafone:
-3 service nu se mai ocupa cu asa ceva, telefonul e vechi, costa mai mult deblocarea, etc.
-1 service a zis ca se rezolva in 24-48 ore, pret 40 lei. Cel mai bun de pana acum, de fapt sigurul.
-1 magazin partener vodafone (arsis), m-a trimis la vodafone din plazza Romania et1,  ar trebui sa fie gratis la ei.
-1 magazin vodafone plazza Romania, et1: mi se poate fara factura, trebuie sa fie siguri ca a fost cumparat de la ei, nu de la parteneri. Am vorbit cu prietenul care mi-a dat telefonul, nu mai are factura, asa cum am banuit.
Deci am urmat sfaturile primite aici, o speranta tot am, cea cu 40 lei. Probabil ca o sa ma duc saptamana viitoare acolo. 
Pana atunci urmaresc raspunsurile voastre. 
Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
La 16.05.2019 la 17:10, altuser a spus:

Am rezolvat, am dat telefonul la cei care mi-au cerut 40 lei. L-am dus marti si l-am luat azi.

 

Bravo lor , putini sunt cei care mai fac brute-force pt. sl3 ... si putini sunt cei care mai folosesc acele telefoane nokia ! Sa aveti noroc de el ! 

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări