Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Identificare condensator

Recommended Posts

Va salut stimati colegi.Este un condensator ceramic cu codul,LY SL6kV  5D.Este dintr-un invertor tv.LG.Va rog sa confirmati daca este de 5pF-6kV.

Daca este ce am scris unde pot gasi doua bucati?Va rog raspuns pe privat,sa nu se considere reclama.Multumesc.

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Acum 7 minute, validae a spus:

Dacă cineva pune numele unui magazin pentru a ajuta la găsirea unui produs, nu se consideră reclamă.Reclamă e când deschizi un topic numai ca să-ți faci singur reclamă....

Multumesc.

Un magazin undeva la noi.Sa rezolv in 3-4 zile.Multumesc.Eu nu am gasit.

https://www.electronicservice.ro/cumpara/5pf-6kv-murata-7752493

Problema e că nu cred că se vor deranja doar pentru un condensator de 3 Lei, probabil va trebui să mai comandați ceva util.Unele magazine chiar au o sumă minimă pentru comenzile online, de genul a 30-50Lei.Oricum, ar fi chiar ilogic să comanzi o singură componentă de trei lei, în condițiile în care transportul costă 18-22 Lei.....

Edited by validae
Acum 11 minute, validae a spus:

https://www.electronicservice.ro/cumpara/5pf-6kv-murata-7752493

Problema e că nu cred că se vor deranja doar pentru un condensator de 3 Lei, probabil va trebui să mai comandați ceva util.Unele magazine chiar au o sumă minimă pentru comenzile online, de genul a 30-50Lei.Oricum, ar fi chiar ilogic să comanzi o singură componentă de trei lei, în condițiile în care transportul costă 18-22 Lei.....

Asa este.Aici comanda minima este 60 de lei + transport.Mai caut.Multumesc.