Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

probleme si iar probleme sony

Recommended Posts

salutare stimabililor din nouam o saracie de sony model kv-1420m cu proc.PCA84C840P/010care functioneaza perfect mai putin sunetul pe av.imaginea e buna dar la sunet se aude doar un fasait.daca ati putea gasi schema as fi recunoscator.ce credeti ca poate sa aiba?jungla e tda 4504.ce e prost ca are o multime de tranzistoare smd in zona scart si fara scheme aleluia.

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

desi am spus ca forumul are hostingul platit inca 8 luni de acum incolo si poate oricine sa il foloseasca ca sa ceara si sa dea scheme , lulu este marcat de faptul ca schema pusa de el , nu va sta etern pe forum pe banii mei , eu fiind deci personajul negativ lucrurile sunt mult mai simple din punctul meu de vedere - am oferit gratuit posibilitatea de a va ajuta intre voi cu documentatie pe un spatiu nelimitat , la o viteza destul de bunapai lulu , ce mare lucru ? ia un hosting , pune un forum pe el si tine-l forever, cine te opreste ?oricine poate sa isi tina schemele luate de pe forum pe hard , care e problema ?eu cred ca problema e urmatoarea : unii sunt invatati doar sa ceara si sa nu ofere nimic, iar cand ofera si ei ceva li se pare ca efortul lor este deosebit daca fiecare care a cerut o schema si a fost servit ar fi pus 5 scheme , ieseati toti in castig , faceati schimb intre voi de documentatieeu nu am nevoie de scheme , am peste 300Gb de documentatie , nu pentru mine am facut forumul , pentru voi - invatati sa cereti si sa oferiti

nu ma deranjeaza nimic, nu vreau sa fiu un EU. eu ma ghidez foarte rar dupa schema. prefer sa folosesc datasheet-ul integratelor, nu sa alerg de nebun dupa scheme. m-am obisnuit cu putinul care se oferea inainte. din pacate majoritatea doar cer (nu degeaba suntem priviti ca o natie de cersetori), ba chiar au tupeul sa contrazica logica evenimentelor.reciprocitatea, e in avantajul tuturor. insa, putini gandesc sau reactioneaza logic