Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Coduri pentru radiocasetofoane și radio-cd auto


goznerg

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 38,9k
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

  • dan cod

    4035

  • zvasile

    4015

  • profimex

    1228

  • TRIFAN

    1161

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Acum 13 minute, CADASEDA a spus:

revin cu RNS315

dupa serie, din baza de date, ar trebuie sa fie codul 1085 dar nu merge

posibil modificat.

mai putem afla codul numai din dump?

 

nici codurile 

0713

1581

nu merg!

 

save rns315.rar 2 kB · 0 downloads

1085 = cod gresit! Cine v-am dat codu ala nu a știut să îl genereze corect.Codul este cu totul altul! Atat in bin este alt cod cat si dupa serie iese acelasi cod...deci...

Link spre comentariu
1 oră în urmă, Geo2017 a spus:

1085 = cod gresit! Cine v-am dat codu ala nu a știut să îl genereze corect.Codul este cu totul altul! Atat in bin este alt cod cat si dupa serie iese acelasi cod...deci...

....deci da-i codul la om daca stii sa calculezi din eprom...... eu nu stiu....

Link spre comentariu
Acum 1 oră, siti a spus:

....deci da-i codul la om daca stii sa calculezi din eprom...... eu nu stiu....

Am vb cu omul dar se pare ca omu vrea "moka" asa ceva nu se poate..deci...pass..poate la urmatorul care o sa ma caute cu el daca nu se gaseste cineva cu Martech sa il faca intre timp...

Sau poate sa aplice solutia cu strap...merge până ia alimentarea si cere iar codul si tot asa...

1 oră în urmă, diddygy a spus:

 

Fa scurt intre cei 2 pini si incearca sa bagi cod de la  0000-1999

activ_rcdpro_rns315_spi_cros.png

Da corect! Poate ai noroc sa fie codul 9694 ca mai nou daca nu știați la RNS315 codurile pot sa fie si mai mari de 1999... cine are martech poate sa confirme gasirea codurilor peste intervalul 1999...eu personal am gasit la modelele Rns315 fabricate in 2017 de skoda...

Editat de Geo2017
Link spre comentariu
Acum 2 ore, CADASEDA a spus:

genereze? nu e din baza de date?

Parerea mea : Back radio la client! Nu aveti șansa fara MARTECH...varianta după serie de la VW a picat...nu ca nu ar merge dar cei care scot codul de acolo sunt macanici si nu stiu cum sa faca corect pentru acest model..nu toate RNS315 pac..bagi seria in Odis si ai codul corect..e o smecherie care nu o stiu toti..mai rar e cineva să se prinda si sa scoată codu corect...

Ceva gen ford  unele scrie pe eticheta 330 in part no si codul.corect iese cu 300 sau scrie 360 si merge cu 330

..

Editat de Geo2017
Link spre comentariu
4 minutes ago, Geo2017 said:

Am vb cu omul dar se pare ca omu vrea "moka" asa ceva nu se poate..deci...pass..poate la urmatorul care o sa ma caute cu el daca nu se gaseste cineva cu Martech sa il faca intre timp...

Sau poate sa aplice solutia cu strap...merge până ia alimentarea si cere iar codul si tot asa...

Da corect! Poate ai noroc sa fie codul 9694 ca mai nou daca nu știați la RNS315 codurile pot sa fie si mai mari de 1999... cine are martech poate sa confirme gasirea codurilor peste intervalul 1999...eu personal am gasit la modelele Rns315 fabricate in 2017 de skoda...

 

Da code range 0000-1999 la VW ai vazut tu vreun RNS315 din asta cu cod modificat sa ne arati si noua ca noi suntem mai prosti. 

Iar tu te crezi (Albert Einstein ) 

:d

 

 

 

 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări