Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

cv678hs telecomanda emerson telecomanda

Recommended Posts

salutare tv emerson em-22lcw cu chassis cv678hs  nu reusesc sa gasesc un cod mfy longher,singur cod care face ceva este longher 17674,pentru tv emerson em 221 cbb

v+ face stby

av face format 16/9 4/3

ch- face info display

ch+ face 2

2 face v-

1 face 0

fav face av

-/-- guide face menu 

si din taste 012------9 face tot nr de canal dar anaopda,

un cod logher ce poate fi transformat si in gbs mfy

daca nu va trebui sa ma chinui sa invat tastele una cate una

va multumesc

Acum 4 ore, iuliantv a spus:

ms face aceleasi functii haotice

Daca gasesti cumpara o replica de la china si nu te mai stresezi,ca nici tvul nu o sa tina mai mult.Sper ca o ei ca atare si nu ca rautate.:ewryt45w

Acum 4 ore, tehtronics a spus:

MFY 546 ar fi mai apropiat, dar nu face toate functiile...

este ok 99% functiile de baza sant la locul lor,mai putin mute slep si av sant inversate,dar e foarte bine,

va multumesc

Acum 4 ore, ceorneialexdru a spus:

Buna ziua! Domnule Iulian, ai cateva coduri, apoi da pe ivatare si-ti faci o telecomanda dupa functiile corecte, daca ai televizorul in fata. Dureaza ceva,dar vei reusi. Eu am compus multe telecomenzi asa.

asta am mentionat si la inceputul topicului,in cazuri extreme voi invata tasta cu tasta

va multumesc de intentie

Acum 13 ore, clement a spus:

Daca gasesti cumpara o replica de la china si nu te mai stresezi,ca nici tvul nu o sa tina mai mult.Sper ca o ei ca atare si nu ca rautate.:ewryt45w

sper sa tina ca e al meu si trebuie sa-l inmatriculez pe numele altuia(si ara destul de bine,lampi ok,imagine pe tuner analog,satisfacatoare)