Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

PUHUI T862++


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 18
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Stiu ca este mai buna o statie ACHI IR6500 dar momentan am altele de facut cu banii , eu imi mai cumpar si scule pentru constructii ca imi place si meseria asta , si pina acum mi-am cumparat un compresor de 50 litri plus o masina de tencuit si multe altele pentru constructii , si am mai cumparat si scule pentru electronica plus facturii si la copii haine si toate cele plus si traiul de zi cu zi bani in casa , facturii etc.

si asta din ce cistig eu cu electronica , ca cu constructia fac momentan doar pentru mine , acum 2 ani am facut la un cumnat deal meu 2 camere si un hol , tencuit , mp75 , gletuit , varuit , gresie , faianta , pus parchet , instalatie sanitara etc.

Editat de Florinel TV
Link spre comentariu

Eu ce scule imi cumpar nu le mai vand le las acolo sa fie , chiar daca o cumpar de la mine nu mai pleaca decit la gunoi cind i sa sfirsit termenul , daca imi scot banii pe ia cit scot integratele BGA cu ia eu sunt multumit ca ma ajuta sa le scot mai repede ca de lipit le lipesc cu suflanta , pina acum ma necajesc doar cu suflanta si da roade dar este mai greu ca trebuie sa stau mai mult sa le dau jos fara o plita sa incalzeasca sub placa

Link spre comentariu

Si asa am cumparat TNM5000 cu 1900 lei si sunt sigur ca nu ii scot pe el , oricum aproape ca lam cumparat degeaba , RT809H lam cumparat cu 1200 lei si aproape ca mi-am scos banii pe el dar in timp isi imi scot banii pe el si apoi sa cistig si eu de la el , nu mai pun munca dar in fine numi pare rau ca lam cumparat , si nici pe TNM5000 numi pare rau ca lam cumparat ca cind am nevoie el ma va scoate din rahat sai spun asa pe Romaneste

Link spre comentariu

Da exact la telefoane celulare si se poate si la emmc la tv-uri cu suflanta sau nand pe BGA , dar la placi de baza PC chipset nu merge sau procesoare tv nu merge , emmc-urile sa le schimb cu suflanta la mine este floare la ureche , toti meseriasi pot schimba emmc fara sa schimbe bilele doar ca ei nu stiu cum se face , pentru mine este ffoarte usor , si din aceasta cauza vreau sa iau aceasta plita sa ma ajute un pic si pe spatele placi ca daca se incalzeste este mai usor de dat jos BGA-ul si de lipit la loc

Link spre comentariu

Stiu ca se lipeste repede, dar nu am incercat niciodata cu aceleasi bile. O sa incerc daca am ocazia ...

 

In alta ordine de idei, uite cu 200$ de prin elvetia cu transport gratis ( si cred ca nici vama si tva nu se plateste in tarile UE ):

https://www.ebay.com/itm/T862-BGA-SMD-IRDA-Infrared-SMT-Rework-Machine-Desoldering-Rework-Station-2018/253876727413?hash=item3b1c3b6e75:g:ayQAAOSw96Zb4VVZ:rk:1:pf:0

 

Mult mai ieftina decat la 1300 de lei.

Link spre comentariu

bine si pretul a fost pe masura :freaza: dar totusi este migaiala si mult timp pierdut dar in fine a meritat

Acum 2 minute, modoran a spus:

Stiu ca se lipeste repede, dar nu am incercat niciodata cu aceleasi bile. O sa incerc daca am ocazia ...

 

In alta ordine de idei, uite cu 200$ de prin elvetia cu transport gratis ( si cred ca nici vama si tva nu se plateste in tarile UE ):

https://www.ebay.com/itm/T862-BGA-SMD-IRDA-Infrared-SMT-Rework-Machine-Desoldering-Rework-Station-2018/253876727413?hash=item3b1c3b6e75:g:ayQAAOSw96Zb4VVZ:rk:1:pf:0

 

Mult mai ieftina decat la 1300 de lei.

 

Da eu te cred , dar nu pot comanda de acolo si nu ma complic mai bine cumpar de la noi fara nici o problema si ajunge si mai repede exact cind am nevoie

Link spre comentariu

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări