Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

PROFILE VESTEL LCD DE REPARARE 17MBXX


Vizitator

Postări Recomandate

La 17.05.2021 la 12:35, stefanpecsi a spus:

Buna tuturor!Am un tv led ORION T32-DLED,cu display VES315WNDA-2D-N03,din care am scos setul de placi ok,17MB82S-17IPS62,salvind profilele si vreau sa adaptez setul 17MB211S-17IPS62,care are mufa net si wirelles.Dar problema este ,ca imaginea este cu capul in jos,culorile sin ok,nu e solarizat.Am salvat profilele,din 17MB82,si cel de display,pcf si ptf,le-am pus intr-un folder,denumind in pq,litere mici dar nu se schimba nimic.Am mai pus alte profile de display ,dar nimic,nici o schimbare.Am doua mufe USB pe main 17MB211S,il puneam stickul,in cel care este mai apropiat de CI.In service,cind intru,am poza asta,unde nu apare profil de display...Ce pot face,va rog frumos,daca are cineva vreo idee..Multumesc mult.

unnamed.jpg

Am intors si eu imaginea la acest tv,daca ai profil si esti ajutat,e floare la ureche...Daca nu ,pot sa ma invirt in jurul lui,ca titirezul,niciodata nu va fii rezolvata...

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...
La 10.06.2021 la 3:33, stefanpecsi a spus:

Am intors si eu imaginea la acest tv,daca ai profil si esti ajutat,e floare la ureche...Daca nu ,pot sa ma invirt in jurul lui,ca titirezul,niciodata nu va fii rezolvata...

salut,cum ai reușit să întorci imaginea?mulțumesc anticipat!eu am un aceeasi placa 17mb211 de la un horizon 32hl7331 și un ecran ves315 wndb-2d-n12 și tot imagine întoarsă.

Editat de serbancosminviorel76
Link spre comentariu
Acum 4 ore, stefanpecsi a spus:

Am facut rost de la cineva de profilul pt.ecranul respectiv la placa mb211,pus pe stick,intrat in service menu,cu MENU4725,apasat USB Operation.Dar ce ai facut la tv,ai schimbat displayul sau mainboard ai pus altul decit ce era?

placa de baza cum ai schimbat-o și tu,in loc de nonsmart care oricum era prăjtă am montat cea smart.iar displayul este de la acest tv Horizon 80 cm 32HL735H

Editat de serbancosminviorel76
Link spre comentariu

Metodă de postare a fotografiilor pe site-ul de găzduire Imgur.Metoda descrisă se poate folosi pentru PC/laptop, dar pentru telefonul mobil, procedura diferă în funcţie de telefonul folosit...
Încărcaţi fotografia/fotografiile aici: https://imgur.com/upload
Pentru asta, puneţi poza sau pozele pe desktop, apoi când daţi click pe link-ul Imgur upload, micşoraţi fereastra lui astfel
ca pe desktop să puteţi ,,trage,, poza sau pozele direct cu mouse în fereastra aplicaţiei.
După ce poza a apărut pe site, daţi click dreapta cu mouse pe imaginea deja încărcată acolo şi selectaţi ,,Copy Image,, sau ,,Copy image location,,
Reveniţi pe Elforum fără a închide pagina de pe Imgur şi daţi ,,Paste,, în postarea unde doriţi să apară imaginea.
Astfel, imaginea va apărea direct, nu ca link pe care să dai click ca s-o vezi...

Link spre comentariu
Acum 18 minute, validae a spus:

Metodă de postare a fotografiilor pe site-ul de găzduire Imgur.Metoda descrisă se poate folosi pentru PC/laptop, dar pentru telefonul mobil, procedura diferă în funcţie de telefonul folosit...
Încărcaţi fotografia/fotografiile aici: https://imgur.com/upload
Pentru asta, puneţi poza sau pozele pe desktop, apoi când daţi click pe link-ul Imgur upload, micşoraţi fereastra lui astfel
ca pe desktop să puteţi ,,trage,, poza sau pozele direct cu mouse în fereastra aplicaţiei.
După ce poza a apărut pe site, daţi click dreapta cu mouse pe imaginea deja încărcată acolo şi selectaţi ,,Copy Image,, sau ,,Copy image location,,
Reveniţi pe Elforum fără a închide pagina de pe Imgur şi daţi ,,Paste,, în postarea unde doriţi să apară imaginea.
Astfel, imaginea va apărea direct, nu ca link pe care să dai click ca s-o vezi...

ok mulțumesc!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări