Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Ajutor cu cablaj dubla fata cu Flatcam


geoct

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

2 hours ago, geoct said:

Am inteles . Eu folosesc un dell latitude E6420.

Daca este varianta cu placa video Nvidia  NVS 4200 atunci ar trebui sa zboare, probabil trebuie updatate driverele video.

 

Daca este cu Intel 3000 atunci s-ar putea sa fie o problema pentru ca pentru controllerele integrate, multe functii se fac software si atunci este esentiala utilizarea unor drivere grafice la zi. Din pacate am mai auzit un user cu Intel HD 3000 ca are aceasi problema si numai sunt drivere noi. Probabil ca driverele instalate default  de WIndows sunt prea generice, ar trebui instalate ultimele drivere disponibile pe pagina Intel sau pe site la Dell.

Editat de mars01
Link spre comentariu

Da,este cu intel 3000 si am caut pe dell , dar ultima versiune de driver este datata in 2015.

Am testat Fletcam-ul facut de tine pe laptop-ul de serviciu , care este model 2018 si merge fffoarte  bine.

O sa incerc sa-f folosec pe acel laptop. Sper ca securitatile sa nu-mi taie elanul.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări