Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Samsung Galaxy c5


Postări Recomandate

Bună ziua, am un Samsung c5 2016  care funcționează absolut normal dar din întâmplare am observat intrând în Setări  că la Rețele mobile  apare doar conexiune 2G și 2G/3G deși telefonul este 4G și la fel este și cartela sim. Are Android 8.0.0 . Știe cineva care ar putea fi cauza  ? Mulțumesc 

Editat de trasorv
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 11
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Poate fi din cauza cartelei, nu suposrta 4G, am un coleg care exact asa a patit , nu stiu ce telefon are dar cu cartela lui nu aparea 4G iar cand punea cartela de la tf sotiei care era mai noua, aparea in setari si 4G. 

Edit.

Acum am vazut ca ai scris si cartela suporta 4G!

Editat de yo9gcc
Link spre comentariu

Sunt telefoane cu 4G care nu functioneaza in LTE PE DIGI MOBIL.

Daca e dual sim si ai deja o cartela in 4G ,a doua cartela va functiona in 3G .

Cred ca totusi e primul caz ,nu am vazut la specificatii frecventele de 2400 MHz ale retelei digi 4G.

Editat de Vizitator
Link spre comentariu

Si unde ai specificat asta ?

 

"Bună ziua, am un Samsung c5 2016  care funcționează absolut normal dar din întâmplare am observat intrând în Setări  că la Rețele mobile  apare doar conexiune 2G și 2G/3G deși telefonul este 4G și la fel este și cartela sim. Are Android 8.0.0 . Știe cineva care ar putea fi cauza  ? Mulțumesc  ""

 

Cazul cu doua cartele in telefon ?

Fara toate detaliile nu te putem lumina .

Vrei sa ghicim ce ai tu acolo : cartele , retele , defect ?

La 23.12.2018 la 8:58, razvan-l1 a spus:

Sunt telefoane cu 4G care nu functioneaza in LTE PE DIGI MOBIL.

Daca e dual sim si ai deja o cartela in 4G ,a doua cartela va functiona in 3G .

Cred ca totusi e primul caz ,nu am vazut la specificatii frecventele de 2400 MHz ale retelei digi 4G.

Editat duminică la 09:03 de razvan-l1

 

Link spre comentariu

Oameni buni, telefonul este dual sim dar nu am decât un sim în el altfel aș fi specificat. Desigur că am și semnal 4G că de aceea am și cartela 4G. Când schimbi telefonul vechi  cu unul mai bun te aștepți ca cel nou să funcționeze cel puțin la fel de bine ca cel vechi....Din întâmplare am observat că cel nou nu îmi afișează posibilitatea de a seta  4G fapt care nu are nicio legătură cu semnalul. 

 

Razvan-l1, îmi cer scuze dacă am fost cam dur dar a fost o reacție la comm-ul tău. 

Link spre comentariu
  • 2 săptămâni mai târziu...

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări