Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

MAVO 1 dispozitiv măsură (instrument magnetoelectric)


elctropan

Postări Recomandate

Salut prieteni,

Prin amabilitatea unui coleg de pe forum am intrat în posesia MAVO 1, produs de IAEM Timişoara.

Din păcate, fără dispozitiv de măsură.

Oare mai are cineva pe undeva un MAVO 1 sau MAVO 2 care au dispozitivul de măsură bun, sau numai dispozitiv de măsură?!

 

Mulţumesc anticipat.

 

Cu respect.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vă mulţumesc dl Validae.

Am mai luat unul cu 50 lei tot de prin zona lui andrei şi tot bun era prezentat şi....acum am topic deschis pentru instrument....

Eu aşa vrea să activez aparatul pentru sufletul meu, dar, am ajuns cu cheltuielile deja prea sus pentru un MAVO 1.

Mă gândesc că, doar instrumentul va costa mai puţin - eu având maşinăria în ordine cu piesele originale.

Am postat mai sus două poze cu MAVO 1, deoarece cineva mi-a oferit un dispozitiv de la MAVO 35..

Editat de elctropan
Link spre comentariu

Scuze dl andrei_.

Nu a fost cu intenţie spre dvs.

Am cumpărat într-adevăr de la cineva din Bacău un MAVO1 acum câteva săptămâni, care zicea că e complet şi în funcţiune, inclusiv husa  şi testerele.

Dar, una era pe poze şi în ofertă şi alta am primit(cu 50 lei) - nici măcar husa nu a pus-o în colet.

M-am ales cu câteva piese de schimb pentru un posibil MAVO 1 de reactivat - nu avea în ordine nici dispozitivul de măsură.

Dacă am gresit şi/sau jignit pe cineva de pe forum, rog moderatorii să şteargă postarea de răspuns pt. dl validae -eram prea supărat când am scris.

În general, detest contradicţiile de pe forum si nu am intenţia să jignesc pe nimeni.

Mulţumesc.

 

 

 

Editat de elctropan
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări