Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Carti in regim DIY

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

       Salut, sper ca nu imi aprind taciuni in cap daca postez subiectul asta aici, in caz contrar, rog un moderator sa mute subiectul la o sectiune mai potrivita, ori daca nu isi gaseste locul sa il stearga complet.

       Revenind la subiect, ma bate gandul de ceva timp sa "leg" o carte, tutoriale am vazut destule, cateva tehnici de legat pagini am incercat, pana aici treaba pare sa mearga bine. Paginile le voi face din hartie A4 de copiator, iar copertile din mucava acoperita cu piele sintetica, sau ceva hartie decorativa, inca nu m-am hotarat.  Ceea ce nu stiu acum este ce lipici sa folosesc pentru cotor sa reziste in timp, si lipit pielea sintetica pe mucava. Tutorialele au fost toate in engleza, si mentionau un anume "white glue", altele spuneau doar de lipici, deci nu stiu. Sa folosesc acel lipici alb, sau ar merge mai bine aracet de lemn, ori altceva? A mai facut cineva carti pe aici?

 

Link spre comentariu
Acum 3 ore, Giuseppe Bagarella a spus:

O sa ti-l dau joi seara sau vineri, cand ajung acasa, ca e pe un hard extern pe care nu il am la mine. E un filmulet de 700MB.

Mai imi aduci tu aminte in caz ca uit.

Mai bine urcă-l pe youtube, faci un bine la mai multă lume :da

Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări