Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Clip dedicat centenarului din partea guvernului

Evaluează acest subiect


Marian

Postări Recomandate

Intr-o zi o sa ne prindem cu totii ca Romania NU are familie regala, ultimul titlul nobil oficial l-a detinut fostul Rege Mihai 1, astia de-au ramas sunt doar niste impostori.

Imi pare rau daca par dur in ziua asta aniversara, insa nu avem nici Principi nici Principese sau Altete, nici macar cu titlu simbolic.

Urmasii Regelui sunt niste simpli cetateni ce se folosesc de istoria lui pentru a trai intr-o lume careia nu-i apartin.

Mi-e ciuda ca presa tot insista sa traiasca in trecut si sa-i promoveze obsesiv folosind titluri inexistente...

Editat de Marian
Link spre comentariu
Acum 6 ore, Giuseppe Bagarella a spus:

Nustiu, nu ma pricep...

 

Dar ti se pare ca trenul ar fi in miscare ? : ))

Nu, tocmai ca era in statie...deci inca nu ajunsese in pozitia de garare.

De fapt am auzit la tv ca batranul a fost decor anul asta, pt ca locomotiva cu aburi s-a defectat si a fost adusa una diesel.Atunci e explicabil ca a fost prezent langa suita.Eu altceva as intreba...tampitii aia care il imbraca frumos si il scot la inaintare, stiu in ce conditii locuieste? Sau nu-i intereseaza...

Editat de doru3160
Link spre comentariu

Drept sa-ti spun, nustiu cu ce locomotiva e. El a plecat cu 2 saptamani inainte si l-am auzit ca se duce mai devreme ca sa repare locomotiva (si am primit confirmare ca a facut-o). Si am presupus ca pt asta o pregateste. O sa-l intreb cand vine.

 

In rest, ai dreptate. La cat munceste si la ce salariu primeste, e bataie de joc. Dar trenul asta, nu apartine familiei regale, ci unei firme oarecare... corupta ca toate celelalte. Deci, ce poti sa ceri ?

Editat de Giuseppe Bagarella
Link spre comentariu
Acum 7 ore, Marian a spus:

Intr-o zi o sa ne prindem cu totii ca Romania NU are familie regala, ultimul titlul nobil oficial l-a detinut fostul Rege Mihai 1, astia de-au ramas sunt doar niste impostori.

Imi pare rau daca par dur in ziua asta aniversara, insa nu avem nici Principi nici Principese sau Altete, nici macar cu titlu simbolic.

Urmasii Regelui sunt niste simpli cetateni ce se folosesc de istoria lui pentru a trai intr-o lume careia nu-i apartin.

Mi-e ciuda ca presa tot insista sa traiasca in trecut si sa-i promoveze obsesiv folosind titluri inexistente...

Presa ca presa, e stabiliment privat! dar sint bagati in seama de guvern iar armata e si ea prezenta in jurul lor. In toata lumea cei care se cred printi, printese, regi sau imparati ajung in anumiteb institutii de specialitate cu gratii la geamuri, numai la noi huzuresc pe banii fraierilor!

Acum 8 ore, doru3160 a spus:

Nu, in nici un caz, dar pe bune, stiam ca mecanicul de locomotiva nu are voie sa coboare pana la terminarea traseului, si gararea pe linie moarta sau depou.

Are voie daca nu mai poate tine si sa opreasca trenul in cimp si sa coboare sa faca pipi sau treaba mare!

Link spre comentariu

  Oricum ar ajunge, ajung pe banii lor. Nu isi bat joc de o tara intreaga, culmea chiar pe banii tarii respective! Iar alias-ul de forum nu este tot una cu a ma prezenta public ca printesa/regine/ sau ce inchipuiri mai are domnita!

 Atita timp cit Romania este membru recunoscut al UE, ONU, NATO si a altor organisme, insemna ca statutul sau de republica este recunoscut oficial in toata lumea, iar cei care se cred in alta lume nu sint decit niste cabotini jalnici! Din pacate, pe banii nostri!

Link spre comentariu
Acum 2 ore, doru3160 a spus:

De fapt am auzit la tv ca batranul a fost decor anul asta, pt ca locomotiva cu aburi s-a defectat si a fost adusa una diesel.Atunci e explicabil ca a fost prezent langa suita.Eu altceva as intreba...tampitii aia care il imbraca frumos si il scot la inaintare, stiu in ce conditii locuieste? Sau nu-i intereseaza..

In condiții locuiește? Atâta timp cât are un acoperiș deasupra capului făcut din munca lui înseamnă că e un om demn și asta contează.

Daca era deminitar și locuia într-o vilă data de la stat era mai bine?

Tot respectul pentru unul dintre puținii mecanici de locomotive cu aburi rămași.

 

 

Editat de Stefan.
Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări