Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

sursa 17IPS11

Recommended Posts

Salu prieteni !

Am un tv la reparat cu 2 leduri arse , le-am inlocuit si cand sa masor tensiunea pe ele am facut scurt in mufa catre leduri si a picat invertorul .

intrebarea este daca are cuneva unul desfacut sa-mi spuna si mie daca integratul MP3394s are 23 ohmi intre pinul 16 si 8 9 10 11 si12 care la mine sunt in scurt , sau este busit integratul sau finalul care scrie pe el AE23AN.

Am gasit o schema pe forum 17ips11-r2 dar nu este la fel, asa arata placa mea https://www.electronicservice.ro/cumpara/17ips11-mb82-vestel-7750948

Multumesc anticipat!

• Replies 21
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 7 ore, liviu_mad a spus:

Salu prieteni !

Am un tv la reparat cu 2 leduri arse , le-am inlocuit si cand sa masor tensiunea pe ele am facut scurt in mufa catre leduri si a picat invertorul .

intrebarea este daca are cuneva unul desfacut sa-mi spuna si mie daca integratul MP3394s are 23 ohmi intre pinul 16 si 8 9 10 11 si12 care la mine sunt in scurt , sau este busit integratul sau finalul care scrie pe el AE23AN.

Am gasit o schema pe forum 17ips11-r2 dar nu este la fel, asa arata placa mea https://www.electronicservice.ro/cumpara/17ips11-mb82-vestel-7750948

Multumesc anticipat!

Am eu sursa asta si intre pinul 16 si 8 nu da nimic

Acum 2 ore, liviu_mad a spus:

Am dat integratul afara si pin8 nu mai are lagatura cu restul dar 16 are tot 23 ohmi cu 9 10 11 12 .

12 ovp nu cred ca trebuia sa fie in scurt cu 11 .

Ce parere aveti?

pinul 16 nu da nimic cu pinii 9 , 10 , 11 , 12    intre pinii 11 si 12 nu da nimic , la mine este sursa buna

3 hours ago, liviu_mad said:

Nu .

In grila la final nu este q110 , pleaca direct din integrat prin 15ohmi

Si in asta te-ai impiedicat? Nu ai PDF-ul integratului?

17IPS11-COM LED.jpg

MP3394S APLIC.jpg