Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Bin bios lenovo


K1nderu

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Acum 29 minute, cianyika a spus:

Dami o poza cu erroarea si postez pe vinafix sa VEDEM DE UNDE E.

 

ps., cumparati un programator bun (rt809h sa macar 809f) ca e util in service calculatoare.

 

Cel mai bun este RT809H care nu da eroare niciodata cind citesti in circuit cu clestele pomona 5250 sau cu alt cleste , insa RT809F citeste eronat cu clestele nu toate dar la multe nu esti sigur ca Rt809H care iti spune clar ca nu poate citi in circuit si trebuie scos ic-ul

Link spre comentariu
Acum 35 minute, Florinel TV a spus:

 

Cel mai bun este RT809H care nu da eroare niciodata cind citesti in circuit cu clestele pomona 5250 sau cu alt cleste , insa RT809F citeste eronat cu clestele nu toate dar la multe nu esti sigur ca Rt809H care iti spune clar ca nu poate citi in circuit si trebuie scos ic-ul

Am 809f si 809h cu toate adaptoarele posibile (plus inca vreo 3-4 programatoare mai scumpe sau mai ieftine) , si  INTODEAUNA dau cipul jos , este sigur 100% ca nu am errori la citire & scriere . In plus 809h de moment nu isi face bani in comparatie cu 809f , dar e de viitor deoarece chinezi tot aduc inbunatatiri.Pentru un service de calculatoare daca nu vrei sa investesti mult este suficient si isi face treaba foarte bine 809f.

Editat de cianyika
Link spre comentariu
Acum 35 minute, cianyika a spus:

Am 809f si 809h cu toate adaptoarele posibile (plus inca vreo 3-4 programatoare mai scumpe sau mai ieftine) , si  INTODEAUNA dau cipul jos , este sigur 100% ca nu am errori la citire & scriere . In plus 809h de moment nu isi face bani in comparatie cu 809f , dar e de viitor deoarece chinezi tot aduc inbunatatiri.Pentru un service de calculatoare daca nu vrei sa investesti mult este suficient si isi face treaba foarte bine 809f.

 

Pai eu am asa AD-MEMO1 , Postal 3 , TL866A , RT809F , RT809H , TNM5000 si credema ca stiu ce spun , cel mai sigur din toate ce le am este RT809H la citire in circuit , la Laptop nu poate citi RT809H pe cleste ca spune clar ca nu poate citi , dar RT809F la multe le citeste dar eronat  , am facut teste peste teste si stiu 100% ce spun , eu nu mai folosesc RT809F din cauza de erori care le da la citire , scriere in circuit , dar RT809H sunt 100% sigur pe el

Link spre comentariu
Citat

 

 

Acum 21 minute, Florinel TV a spus:

 

Pai eu am asa AD-MEMO1 , Postal 3 , TL866A , RT809F , RT809H , TNM5000 si credema ca stiu ce spun , cel mai sigur din toate ce le am este RT809H la citire in circuit , la Laptop nu poate citi RT809H pe cleste ca spune clar ca nu poate citi , dar RT809F la multe le citeste dar eronat  , am facut teste peste teste si stiu 100% ce spun , eu nu mai folosesc RT809F din cauza de erori care le da la citire , scriere in circuit , dar RT809H sunt 100% sigur pe el

 

Acum 22 minute, DragosMarian a spus:

Da! A functionat perfect cu asta! https://imgur.com/a/PbSlvy2 Multumesc mult! 

Florinel dupa cum am zis cel mai sigur scoti biosul afara il programezi si il pui inapoi , dureaza 1 minut si e 100% sigur ca nu ai errori.

ps.  Pe langa ce ai enumerat mai am willem toate 3 versiuni ,  vp896 (varianta upgradata de la 890 de la Wellon) , Putem sa ne batem in programatoare pana maine si nu asta e esential , dupa cum am zis mai sus daca scoti cipul si il pui in soclu sau in cleste citirea si scrierea nu va avea errori si pierzi doar un minut (eu folosesc suflanta ca sa scot si sa pun biosul)

 

DragosMarian sa fi sanatos.

Link spre comentariu

Fiecare face cum vrea , eu doar atit spun ca RT809H este sigur sa citeasca , scrie in circuit , daca spune ca nu poate atunci nu poate si nu da erori , a fost testat de peste 100 de tv-uri si laptopuri de peste 20 si peste 10 masinii de spalat si alte chestii , aceste teste care lam facut cu el care lea putut citi in circuit leam citit si leam dat ic jos si facut comparatie si niciodata nu mia dat eroare , deci este cel mai ok programator pe care il detin

Link spre comentariu

Deci pe RT809H te poti baza 100% ca nu citeste , scrie eronat in circuit , spun asta sa se poata baza si colegi ca eu am facut teste si am muncit pentru ele sa ajung la acesta concluzie , am facut teste si cu TNM5000 dar rezultatul este unul nul pentru citiere , scriere in circuit nu te poti baza , dar pe RT809H da este un programator ffffffffoarte bun , nu ca ma laud ca nu eu il am la vinzare ci chinezii si nu le pot face eu reclama lor ca nu am nici un frate chinez si nici nu ma intereseaza , dar am facut teste si multa munca de am ajuns la aceasta concluzie ca este 100% sigur , eu am ramas surprins ce poate face si stie

Editat de Florinel TV
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări