Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Alimentatoare (și altele) ... la Bodega

Evaluează acest subiect


Postări Recomandate

34 minutes ago, Giuseppe Bagarella said:

Sa le studiati cu placere.

Vedeti ca downloadul merge intre orele 11 dimineata si 2 noapte, adica atata timp cat tin eu calcul deschis, ca la mine e serverul. Dar eu zic ca e ok 15 ore pe zi...

Maine o sa pun si revistele.

 

Multumim!

Link spre comentariu

Eu sant la seed cam toata ziua . Aveam materialele respective ( in mare majoritate , sant si pe alti torrenti si site - uri ) , dar consider ca efortul incarcarii e remarcabil si laudabil , si trebuie sprijinit , si ajutati cei care nu le au ( materialele ... si doresc acest lucru ) .

Link spre comentariu

https://drive.google.com/open?id=17eDlVPprujD5XWezrDqUYzU1r7yFQq6c

Am pus si revistele. Au 40GB in total, impartite in 3 categorii: romanesti, straine si pt radioamatori. Oricum, puteti sa luati doar ce va trebuie, nu neaparat pe tot.

Se poate downlada in fiecare zi intre 11 dimineata si 2 noaptea. Si stati si voi la seed dupa ce le luati, ca sa mai ia si altii...

Editat de Giuseppe Bagarella
Link spre comentariu

Multumesc pentru documentatii. 

Sper sa ma descurc si cu rusa :)

Dudi, le tin si eu la seed, daca ajuta. Deocamdata inca mai descarc.

Am si eu oaresce documentatie (fara probleme de copyright). Cum fac sa le pun pe un torrent? Help, ca nu ma pricep.

Link spre comentariu

Eu iti pot spune cum am facut eu.... Depinde ce client folosesti. Eu folosesc qBitTorrent. In cazul asta trebuie sa faci asa:

1. Tools > Options > Advanced > Enable embedded tracker / si alegi Embedded tracker port.

2. Ca sa faci un torent:

  - Tools > Torrent creator

  - Alegi folderul cu ce vrei sa share-uiesti

  - La Tracker, bagi ceva de genu: http://(IP-ul tau):9000/announce   - 9000 ala e portul de l-ai ales mai sus

  - Si dai Create and save

  - Apoi, ce ai salvat pui aici pe forum

3. Daca nu ai IP fix trebuie sa iti pui un DNS dinamic. Te inregistrezi gratis aici : https://www.noip.com/

  Daca routerul are optiune, il configurezi cu datele de logare de pe No-Ip. Daca nu, iei aplicatia de pe site-ul lor.

4. Daca ai router, trebuie sa forwardezi portul trackerului (ala 9000) si portul clientului (il gasesti pe la setari)

Link spre comentariu

" Multumesc pentru documentatii. 

Sper sa ma descurc si cu rusa :) "

 

Am un fisier de un giga si ceva , cu colectia RadioHobby , ruseasca ... nu prea a circulat . Vedem cum il pun ... nu reusesc sa creez torrent , chestie de provider . Sau nu stiu eu ... oricum uploadul e jalnic , 20 mega . Cred ca incep sa - l pun pe ani ... e mai comod . Are si multe chestii audio , si surse etc . ( in afara de radioamatorism ) . Mai am si multe materiale separate , unitare . Timp sa fie , si interes ...

Editat de gauss
Link spre comentariu
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări