Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Girafa mecanica


Postări Recomandate

Facusi ditamai magaoaia si nu esti in stare sa ii faci o frana? Un surub cu ceva in cap si sa frece pe roata. O platbanda care sa copieze roata. Stii cum era frana la bicicletele vechi? O parghie care impingea de sus in jos pe pneu.

672915946182202022212759-126936-700_700.

Link spre comentariu

 

La 18.08.2018 la 11:23, Florin berdila a spus:

Am pus si bara de sus,jos mai vine un rand de roti intre cele doua adica cea .com spate si cea din  fata

P_20180818_111823_2.thumb.jpg.46d380b90c13769a32a7ad22176617a9.jpg

Acum astept sami vina cilindru

 

Toate rotile sunt mobile la girafa ta?

Cred ca rotile din fata trebuie sa fie fixe, pe directia de mers, si doar cele din spate sa se roteasca (cele dinspre manerul de tragere a girafei), precum sunt la carucioarele de materiale de la Dedeman.

Link spre comentariu
21 hours ago, Florin berdila said:

 o sa mai fac niste poze pt cei ce cred ca Florin e fraier

Bineinteles ca nu esti fraier, fraieri is aia care se chinuie sa descifreze ce vrei si`ti mai si raspund ca apoi sa te "umflii in pene" ce istet esti.

Da, ai dreptate pe undeva, asa ai invatat sa traiesti pe spatele altora.

Editat de Ion_Bumbu
Link spre comentariu

Așa e când ajuți pe cine nu trebuie.Își face treaba pe seama ta și apoi se laudă ce deștept e el.....era suficient să facă trei poze la o ,,girafă,, industrială și s-o copieze, în loc să scrie un roman de aventuri tehnice pe aici.Și când îi atrage atenția cineva își mai arată și caracterul. Citez : ,, .....dăți seama măi cotețarule la cuvinte....,,

@Florin berdiladacă mai deschizi vreun topic de genul ăsta și nu scrii corect românește, să nu te miri dacă acel topic sau acea postare dispare....

Editat de validae
Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări