Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Finali bipolari pentru audio de puteri mici


Postări Recomandate

depinde  in  ce  capsula  doresti  sa  implementezi  proiectul ,  tovarasu` ...

o  sa-ti  dau  cele  mai  simple  si  ieftine  solutii  ...

1--  in  capsula  to220  ... bd911/bd912 

2--  in  capsula  to247 ...  2sa1941/2sc5198

3--  in  capsula to264 ...  2sa1943 / 2sc5200

4-- in  capsula  to3 ...  2n3055 / mj2955

Link spre comentariu

bineinteles  ca  exista  si  alte  variante ,  mai  scumpe  decit  cele  scrise  de  mine .  personal ,  am  alcatuit  pagini  intregi  de  complementari  bipolari  de  audio frecventa ,  in  toate  capsulele  posibile ,  astfel  incit  sa  pot  echivala  aproape  instantaneu  orice  cerinta  din  partea  oricui ...

la  punctul  2--  merge  si  tip35c / tip36c ...

bineinteles  ca  exista  ,  la  punctele  de  la  1--  la  4--  ,  si  variantele  darlington  ...

 

Link spre comentariu
Acum 2 ore, Giorgi tv a spus:

Stie si el,stati linistit,pun pariu ca a intrebat la misto.

N-am intrebat nimic la misto, si nici nu e vorba de o schema gasita undeva pe care vreau sa o construiesc. Sunt atatea variante de tranzistori si pareri diferite despre ei incat e mai bine (consider eu) sa merg pe calea batatorita. Bipolari folositi la puterile astea nu stiu si nu am pus mana decat pe 2n3055 si 2sc5198 cu a1941..  De asta am si intrebat.

1 oră în urmă, misuraelectronic a spus:

bineinteles  ca  exista  si  alte  variante ,  mai  scumpe  decit  cele  scrise  de  mine .  personal ,  am  alcatuit  pagini  intregi  de  complementari  bipolari  de  audio frecventa ,  in  toate  capsulele  posibile ,  astfel  incit  sa  pot  echivala  aproape  instantaneu  orice  cerinta  din  partea  oricui ...

la  punctul  2--  merge  si  tip35c / tip36c ...

bineinteles  ca  exista  ,  la  punctele  de  la  1--  la  4--  ,  si  variantele  darlington  ...

 

       Daca nu cer prea mult, se poate sa postati o poza cu o parte din acea lista?

Link spre comentariu
Acum 5 minute, Giorgi tv a spus:

Pai ati ales o schema in final?Si puneti-o aici sa o analizam.

       Schema e gata in proportie de ~70% acum, nu o voi posta decat dupa ce finalizez proiectul daca doriti, va mai dura ceva timp, destul de mult chiar.., pana atunci, prefer sa nu dau detalii, va rog sa nu luati asta in nume de rau.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări